بالکانبوسنیفرهنگی

گسترش روابط علمی، فرهنگی و ورزشی ایران و بوسنی

در دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران با وزیر امور مدنی بوسنی و هرزگوین بر گسترش همکاری‌های فرهنگی، علمی، ورزشی تاکید شد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از سارایوو، در دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران با وزیر امور مدنی بوسنی و هرزگوین راه‌های گسترش همکاری‌های دو کشور در عرصه‌های مختلف فرهنگی، علمی، ورزشی و سایر حوز‌های تحت مسئولیت وزارت امور مدنی مورد بررسی قرار گرفت.

وزیر امور مدنی بوسنی و هرزگوین با تاکید بر روابط خوب دو کشور گفت: وزارت امور مدنی روابط بسیار خوبی با سفارت جمهوری اسلامی در سارایوو دارد و امیدواریم با بهبود شرایط ناشی از کرونا شاهد روابط بیشتر میان دو کشور در همه زمینه‌ها باشیم.
گودلویچ با اشاره به اهمیت روابط فرهنگی و علمی میان دو کشور افزود: درب‌های روابط فرهنگی میان دو کشور گشوده است و ما از گسترش مناسبات فرهنگی، علمی، ورزشی و دیگر حوزه‌های مرتبط با این وزارتخانه با جمهوری اسلامی ایران استقبال می‌کنیم.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در این دیدار با اشاره به سفر‌های گذشته برخی مقامات عالی رتبه سیاسی، پارلمانی و فرهنگی بوسنی به ایران گفت: روابط دو کشور همواره در سطحی مناسب در جریان بوده است و اهتمام مقامات دو کشور نوید بخش گسترش مناسبات دو کشور در ابعاد مختلف در دوره فرارو می‌باشد.
قلیچ خان با یادآوری روابط دوستانه دو کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران افتخار دارد جزو نخستین کشور‌هایی بوده است که استقلال بوسنی وهرزگوین را به رسمیت شناخت و درسخت‌ترین شرایط درکنار بوسنی و هرزگوین قرار گرفت.
قلیچ خان با اشاره به اینکه بخش‌های مختلف مسئولیت وزارت امور مدنی بوسنی و هرزگوین در ایران در وزارت خانه‌های مختلفی مانند فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان، آموزش و پرورش، علوم تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار دارد، آمادگی سفارت جمهوری اسلامی ایران برای فراهم کردن زمینه‌های همکاری هرچه بیشتر در بخش‌های فوق الذکر بویژه تقویت مناسبات فرهنگی، علمی، دانشگاهی و فناوری‌های نوین را ابراز نمود.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا