بوسنیسیاسی

مقام روسي، غرب را به راه اندازي جنگ اطلاعاتي ضد مسکو متهم کرد

رئيس شوراي فدراسيون پارلمان روسيه: غربي ها، خانواده اسکريپال را در شهر سالزبري انگليس مسموم کردند و حمله ساختگي با گاز را نيز در دوماي سوريه به اجرا گذاشتند.

به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري صداوسيما به نقل از آسوشیتدپرس، والنتينا ماتويينکو رئيس شوراي فدراسيون پارلمان روسيه روز دوشنبه در سخناني در پارلمان بوسني در سارايوو گفت غربي ها در اقدام هايي تحريک آميز، خانواده  اسکريپال را در شهر سالزبري انگليس مسموم کردند و حمله ساختگي با گاز را نيز در شهر دوماي سوريه به اجرا گذاشتند.
وي خطاب به نمايندگان پارلمان بوسني گفت: «غرب تلاش مي کند روسيه را متهم کند. براي آنان مهم نيست و ضد روسيه دروغ مي گويند تا افکار عمومي را فريب بدهند.»
پس از پيوستن مونته نگرو به پيمان ناتو، ماتويينکو، غرب را به بي ثبات سازي منطقه ي بالکان متهم کرد و گفت نيمي از مردم اين کشور با پيوستن به ناتو مخالف بودند.
والنتينا ماتويينکو گفت: اين دوره ي انتقالي بسيار آزاردهنده است. آمريکا و هم پيمانان غربي اين کشور دارند تلاش مي کنند با هر هزينه اي شده رهبري و حق خودخوانده خود را براي حل و فصل يکجانبه مشکلات دنيا حفظ کنند. روسيه با دخالت در سياست داخلي کشورهاي مستقل مخالف است. روسيه با سرنگون کردن رژيم هاي نامناسب مخالف است. روسيه از احترام به قانون بين الملل و منشور سازمان ملل پشتيباني مي کند. به همين علت، غربي ها دست به کار شدند تا در برابر روسيه مانع تراشي کنند، توسعه ي اقتصادي روسيه را متوقف سازند و نفوذ سياست خارجي روسيه را ناکام بگذارند.

وی افزود: امروز هر چه در دنيا اتفاق مي افتد غربي ها بدون داشتن مدرک، بدون بازرسي و بدون شاهدی، روسيه را متهم مي کنند. جنگي اطلاعاتي ضد روسيه به راه انداخته اند که سابقه ندارد. اقدام هاي تحريک آميز در شهر سالزبري در انگليس و مسموم کردن اسکريپال ها، همه با هدف تجاوز ضد کشوري مقتدر و بمباران غيرقانوني سوريه، و سپس تحريم اقتصادي روسيه همه و همه با هدف جنگ ضد روسيه اما همه بي فايده است. روسيه هرگز از اصول خود کوتاه نمي آيد. بيشتر کشورهاي دنيا از اين اصول پشتيباني مي کنند در غير اين صورت هرج و مرج اتفاق خواهد افتاد. جنگ بدون قانون و مقررات و استفاده از زور بدون در نظر گرفتن قانون بين الملل، نمي توانيم اجازه بدهيم چنين چيزهايي همچون تهاجم غيرقانوني به عراق، نابودي ليبي و بمباران يوگسلاوي پيشين اتفاق بيافتد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا