بوسنیفرهنگی

برگزاری روزهای فرهنگی ايران در بوسنی و هرزگوين

به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري صدا وسيما از سارايوو، به مناسبت سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي ايران و ايام مبارک دهه فجر، برنامه «روزهاي فرهنگي ايران» از تاريخ 16 تا 22 بهمن ماه در بوسني و هرزگوين برگزار مي شود.
اين برنامه به همت رايزني فرهنگي کشورمان در بوسني و هرزگوين و با همکاري اداره کل همکاري‌هاي فرهنگي و ايرانيان خارج از کشور و شهرداري و دانشگاه هنر اسلامي تبريز و با مشارکت شهرداري سارايوو و نهادهاي بوسنيايي در شهرهاي بانيالوکا و سارايوو برگزار مي شود.
برنامه‌هاي متنوع اين رويداد فرهنگي و هنري شامل اجراي موسيقي سنتي، نمايشگاه خوشنويسي، مينياتور، معرق و خاتم، سفال و سراميک و نمايشگاه عکس تبريز، نمايشگاه صنايع دستي و اکران فيلم هاي مستند از جاذبه هاي فرهنگي و گردشگري ايران مي باشد.
برگزاري نشست تخصصي با عنوان «نگاهي اجمالي به نقش و جايگاه هنر ايران» با همکاري آکادمي هنر بوسني و هرزگوين از ديگر برنامه هاي رايزني فرهنگي سارايوو به مناسبت چهلمين سالگرد پيروزي باشکوه انقلاب اسلامي خواهد بود.
حضور هنرمندان ايراني در برنامه هاي مختلف راديويي و تلويزيوني بوسني و هرزگوين از ديگر بخش هاي پيش بيني شده اين رويداد فرهنگي است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا