بوسنی

زندانی شدن یک تندرو در بوسنی و هرزگوین

دستگاه قضایی بوسنی یک تندرو را در این کشور زندانی کرد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک منبع قضایی بوسنی روز دوشنبه اعلام کرد به دستور دستگاه قضایی بوسنی یک تندرو بوسنیایی که هفته گذشته در سارایوو در حالی که مقادیر قابل توجهی سلاح با خود داشت دستگیر شده بود، زندانی شود.
امین هودزیک که 25 سال دارد سال گذشته نیز به جرم آنکه سال 2013 به صفوف تروریست های وهابی صهیونیستی داعش پیوست به یک سال زندان محکوم شده بود.
هفته گذشته وی در ایستگاه جاده ای سارایوو در نزدیکی سفارت آمریکا دستگیر و در خودروی وی مقادیر قابل توجهی سلاح کشف شد.
سخنگوی دادستانی منطقه ای سارایوو گفت: دادگاه منطقه ای سارایوو دستور داده است این مرد یک ماه زندانی شود.
این سخنگو تصریح نکرد آیا ثابت شده است این متهم برنامه های تروریستی داشته است یا خیر. در حال حاضر وی به جرم داشتن سلاح های غیرقانونی و مواد منفجره تحت پیگرد قضایی قرار دارد.
سفارت آمریکا در سارایوو اکتبر 2011 هدف یک حمله تروریستی قرار گرفت. یک تندرو نزدیک به یک ساعت با سلاح خودکار ساختمان سفارت را گلوله باران کرد. در این حمله یک مأمور پلیس زخمی شد و فرد مهاجم نیز با شلیک تک تیرانداز زخمی و دستگیر شد. وی به 15 سال زندان محکوم شد.
براساس آماری که هفته گذشته اعلام شد از سال 2012 نزدیک به یکهزار نفر از اتباع کشورهای حوزه غرب بالکان برای جنگیدن در سوریه و عراق به صفوف داعش پیوسته اند. از این تعداد نزدیک به 300 نفر به کشورهای خود بازگشته ، بیش از 200 نفر کشته شده و تقریبا 400 نفر همچنان در سوریه و عراق باقی مانده اند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا