بوسنیسیاسی

سفر اعضای کمیسیون شوراهای مجلس به بوسنی

اعضای کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با روسای مجلس نمایندگان و مجلس اقوام بوسنی و هرزگوین در سارایوو دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از سارایوو، اعضای کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با “شفیق جعفروویچ” و “صفت سافتیچ” روسای مجلس نمایندگان و مجلس اقوام بوسنی و هرزگوین در سارایوو دیدار و گفتگو کردند.

طرفین در این دیدار تاکید کردند روابط سیاسی میان دو کشور در سطح بسیار خوبی قرار دارد. ضرورت گسترش همکاری ها در تمام زمینه ها به ویژه همکاری های پارلمانی میان جمهوری اسلامی ایران و بوسنی و هرزگوین از موضوعات دیگری بود که این دیدارمورد تاکید قرار گرفت. هچنین به فعالیت های اتاق بازرگانی میان دو کشور اشاره شد و طرفین افزایش ارتباط میان اتاق های بازرگانی را یکی از راه های مهم گسترش همکاری های اقتصادی دانستند.

احمد علیرضا بیگی رئیس هیئت پارلمانی اعزامی کشورمان در این دیدار به توانمندی های جمهوری اسلامی ایران در برخورد با بلایای طبیعی و آمادگی سازمان های مختلف برای مقابله با آن اشاره کرد. وی در ادامه ابراز امیدواری نمود که بوسنی و هرزگوین نیز بتواند به اهداف کلیدی خود در سیاست داخلی و خارجی با همکاری کشورهای دوست از جمله جمهوری اسلامی ایران برسد.

اعضای کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی به همراه سفیر کشورمان در بوسنی و هرزگوین با “صفت پوجیچ” معاون رئیس مجلس اقوام بوسنی و هرزگوین دیدار و گفتگو کردند.

پوجیچ در این دیدار ضمن خوشامدگویی به هیئت اعزامی از کشورمان، گفت: “این باعث افتخار ماست که دوستان واقعی خود را ببینیم و میزبان آنها باشیم. ایران کشوری دوست و برادر برای بوسنی و هرزگوین به حساب می آید. خیلی خوشحال هستیم که امروز این فرصت به وجود آمد تا با اعضای کمیسیونی که حوزه فعالیت و کارشان مانند حوزه کاری خود ماست دیدار و گفتگو و تبادل نظر کنیم. موارد بسیاری هست که دو طرف می توانند از یکدیگر بیاموزند و در آن زمینه ها تبادل اطلاعات صورت گیرد.”

وی در ادامه به اهمیت برقراری امنیت در تمام جهان اشاره کرد و همکاری تمام کشورها را در مقابله با پدیده تروریسم و افراطی گری خواستار شد.
علیرضا بیگی نیز در این دیدار ضمن قدردانی از میزبانی بسیار خوب طرف بوسنیایی به سابقه دیرین زمینه های مشترک میان دو کشور اشاره کرد و گفت: “همکاری های خوبی میان مجالس دو کشور چه در بخش قانون گذاری و تبیین قانون اساسی کشور و چه در بخش های سیاست داخلی و امنیت عمومی صورت گرفته است.” وی سپس بر ضرورت افزایش همکاری ها میان مجالس دو کشور تاکید نمود و گفت: “تلاش می کنیم ضمن توسعه روابط، از تجربیات یکدیگر در بخش های مختلف استفاده لازم را داشته باشیم.”

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا