بوسنی

دیدار اعضای کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با شهردار سارایوو

علیرضا بیگی رئیس هیات پارلمانی کشورمان گفت: سیاست جمهوری اسلامی ایران همواره حمایت از مظلومان جهان است و درهمین خصوص ، ایران در زمان جنگ بوسنی، به کمک مردم این کشور شتافت.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از سارایوو،اعضای کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی ایران با شهردار سارایوو دیدار و گفتگو کردند.
اعضای کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی ایران صبح امروز پنجشنبه در دیدار با «عبدالله اسکاکا» شهردار سارایوو که «محمود حیدری» سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین نیز حضور داشت، بر ضرورت گسترش همکاری ها در زمینه های مختلف تاکید کردند.
«اسکاکا» نیز با خوشامدگویی به هیات پارلمانی کشورمان گفت: روابط میان بوسنی و هرزگوین و جمهوری اسلامی ایران، سابقه ای دیرین دارد و ملت و دولت های دو کشور همواره از یکدیگر حمایت کرده اند.
وی افزود: جمهوری اسلامی ایران در روزهای سخت جنگ بوسنی، همواره حامی مردم و دولت ما بود و امیدواریم با تلاش دو طرف، این روابط و همکاری ها در آینده نزدیک در زمینه های مختلف گسترش یابد.
شهردار سارایوو گفت: با وجود اینکه از لحاظ جغرافیایی با ایران فاصله زیادی داریم، اما از لحاظ فرهنگی به یکدیگر نزدیک هستیم.
«علیرضا بیگی» نیز که ریاست هیات پارلمانی کشورمان را در این سفر بر عهده دارد، با ابراز خرسندی از سفر به کشور بوسنی و هرزگوین و دیدار با مسوولان این کشور، درباره سیستم شهری، نحوه انتخاب شهرداران و اعضای شورای شهر سارایوو سوالاتی پرسید.
وی با تاکید بر گسترش روابط بوسنی وهرزگوین و ایران گفت: سیاست جمهوری اسلامی ایران همواره حمایت از مظلومان جهان است و درهمین خصوص ، ایران در زمان جنگ بوسنی، به کمک مردم این کشور شتافت.
«اسکاکا» در ادامه با اشاره به وضعیت سخت و نگران کننده مسلمانان میانمار گفت: وظیفه همه کشورها بویژه کشورهای اسلامی حل فوری مشکل مسلمانان میانمار است و جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی قدرت های جهان اسلام می تواند نقش تعیین کننده ای در حل این بحران داشته باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا