بوسنیسیاسی

سفر نایب رییس مسلمان پارلمان بوسنی برای حضور در مراسم تحلیف به تهران

سفیر کشورمان در سارایوو از سفر نماینده رسمی بوسنی و هرزگوین جهت شرکت در مراسم تحلیف ریاست جمهوری در ایران خبر داد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از سارایوو سارایوو،  محمود حیدری سفیر جمهوری اسلامی ایران در سارایوو با “صفت سافتیچ”  نایب رئیس مسلمان مجلس اقوام بوسنی و هرزگوین دیدار کرد.
در این دیدار در خصوص سفر سافتیچ به تهران به عنوان نماینده رسمی کشور بوسنی و هرزگوین جهت  شرکت در مراسم تحلیف ریاست جمهوری گفتگو شد. سافتیچ ضمن ابراز خرسندی از دیدار مجدد با سفیر کشورمان در سارایوو، از اینکه به عنوان نماینده رسمی کشور بوسنی و هرزگوین در این مراسم مهم حضور خواهد یافت، اظهار خرسندی نمود. وی در ادامه گفت: “بر اساس تصمیم شورای ریاست جمهوری مقرر شد که من به جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در این مراسم سفر کنم که از این بابت بسیار خوشحالم.”
سفیر کشورمان نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از تصمیم شورای ریاست جمهوری بوسنی و هرزگوین مبنی بر انتخاب آقای سافتیچ به عنوان نماینده ویژه بوسنی و هرزگوین برای شرکت در مراسم تحلیف ریاست جمهوری در تهران گفت: “در تلاش هستیم تا ایشان علاوه بر شرکت در این مراسم، با برخی از مقامات سیاسی و پارلمانی کشورمان نیز در مدت اقامت خود در تهران دیدار کند.
شایان ذکر است صفت سفتیچ در آذر سال گذشته نیز در مقام ریاست دوره ای مجلس اقوام بوسنی هرزگوین به دعوت  رئیس مجلس شورای اسلامی به کشورمان سفر نمود.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا