بالکانبوسنیسیاسی

ادامه واکنش های بین المللی به حملات تروریستی تهران

حضور گسترده مقامات عالی رتبه بوسنیایی در سفارت ایران

ه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، مقامات عالی رتبه بوسنیایی با حضور در سفارت کشورمان در سارایوو اقدام تروریستی در تهران را محکوم کردند.
باقر عزت بگوویچ عضو مسلمان شورای ریاست جمهوری و رهبر حزب اقدام دمکراتیک، شفیق جعفروویچ رئیس مجلس نمایندگان، صفت سوفتیچ رئیس مجلس اقوام، عادل عثمانوویچ وزیر امور مدنی، رامیز سالکیچ معاون رئیس جمهور صربسکا، ادین موشیچ رئیس پارلمان فدراسیون، حسن چنگیچ رئیس پارلمان جامعه اسلامی و شمس الدین ددیچ وزیرکشاورزی فدراسیون بوسنی و هرزگوین ضمن حضور در مراسم افطاری سفارت جمهوری اسلامی ایران در سارایوو حوادث تروریستی اخیر در تهران را محکوم و شهادت تعدادی از هموطنان بیگناهمان را به سفیر کشورمان تسلیت کفتند.
رئیس حزب برای بوسنی، معاون بین الملل جامعه اسلامی، مسئولان انجمن مادران سربرنیتسا و قربانیان جنگ، انجمن حمایت از فلسطین، انجمن دوستی ایران و بوسنی، مسئولان و نمایندگان اتاق های بازرگانی، جمعی از روسا و استادان دانشگاهی نیز از دیگر حاضران در این مراسم بودند که مراتب همبستگی خود را با دولت و ملت ایران ابراز کردند.
سفیران و دیپلمات های کشورهای ترکیه، پاکستان، اندونزی، فلسطین، آذربایجان، کویت، قطر و مدیرکل تشریفات وزارت خارجه بوسنی و جمعی از شخصیت های سیاسی و پارلمانی و رسانه ای از دیگر حاضران در این مراسم بودند که ضمن همدردی با خانواده های قربانیان، این اقدام تروریستی را محکوم و بر لزوم برخورد با ریشه های آن تاکید داشتند.
محمود حیدری سفیر کشورمان در سخنانی ضمن قدردانی از اعلام همبستگی مقامات و شخصیت های عالیرتبه بوسنیایی بر اراده قاطع دولت و ملت ایران برای مقابله با تروریسم تاکید کرد و افزود: اقتدار دولت و وحدت ملت ایران هرگز اجازه نخواهد داد که قدرت های تروریست پرور به اهداف شوم خود دست یابند.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا