بالکانسیاسی

واکنشهای مقامات صرب به حوادث تروریستی تهران

مقامات رسمی ، شخصیتها و تشکلهای بین المللی صربستان حادثه تروریستی تهران را محکوم کردند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، بدنبال حمله تروریستی امروز در تهران، شماری از مقامات دولت صربستان این حادثه را محکوم و با دولت و ملت ایران ابراز همدردی کردند. به گزارش خبرگزاری صداوسیما از سارایوو خانم مایا گویکوویچ رئیس مجلس صربستان در دیدار با حسین ملاعبداللهی سفیر کشورمان در بلگراد، این اقدام را به شدت محکوم و با رئیس مجلس شورای اسلامی، نمایندگان ملت و خانواده قربانیان حادثه ابراز همدردی کرد.
الکساندر وولین وزیر کار صربستان نیز با ارسال پیام تسلیت، با بازماندگان حادثه ابراز همدردی کرد. وی در این پیام مراتب تسلیت عمیق خود، وزارت کار و دولت صربستان را خدمت دولت جمهوری اسلامی ایران و خانواده قربانیان حادثه اعلام و برای مجروحین حادثه آرزوی بهبودی و سلامتی  کرد.
همچنین مدیرکل خاورمیانه و آفریقای وزارت امور خارجه صربستان نیز در تماس تلفنی با سفیر کشورمان، ضمن تسلیت به دولت و ملت ایران، این اقدام را منزجر کننده خواند و آن را به شدت محکوم کرد. وی ادامه داد که صربستان همواره در کنار جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم خواهد بود.
حسین ملاعبداللهی سفیر کشورمان در بلگراد نیز ضمن تشکر از واکنش مقامات صربستان، اظهار داشت که این حادثه عزم جمهوری اسلامی ایران را برای مبارزه با تروریسم افزایش خواهد داد. سفیر کشورمان، ایران را یکی از قربانیان اصلی تروریسم خواند و خواستار شناسایی منابع اصلی این پدیده شوم و مقابله دستجمعی با آنان شد.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا