بوسنیفرهنگی

رونمایی از ترجمه بوسنیایی کتاب “دا ” در سارایوو

بیست و نهمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب سارایوو با حضور بیش از 160 ناشر داخلی و خارجی در محل سالن فرهنگی - ورزشی اسکندریه شهر سارایوو در حال برگزاری است.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، بیست و نهمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب سارایوو با حضور بیش از 160 ناشر داخلی و خارجی در محل سالن فرهنگی-ورزشی اسکندریه شهر سارایوو در حال برگزاری است.
در نمایشگاه کتاب امسال که از روز چهارشنبه 30 فروردین اغاز شده است ناشرانی از کشورهای بوسنی و هرزگوین، صربستان ، مونته نگرو ، کرواسی ، اسلونی ، ترکیه ، ایران ، عربستان سعودی، آلمان، فرانسه، انگلستان و آمریکا حضور دارند.
رونمایی از آثار جدید نویسندگان و ناشران داخلی و خارجی، برگزاری نشست های تخصصی با حضور اساتید ادبیات و کارشناسان فرهنگی و همچنین اهدای جوایز به ناشران و نویسندگان برتر از جمله برنامه های روزانه بیست و نهمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب سارایوو است.
در همین راستا، روز پنجشنبه، به همت رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین، مراسم رونمایی از ترجمه بوسنیایی کتاب “دا” نوشته خانم سیده اعظم حسینی، با حضور دکتر “آیدا کرزیچ” استاد زبان و ادبیات بوسنیایی دانشگاه سارایوو و دکتر “منیر درکیچ” استاد کرسی زبان و ادبیات فارسی دانشکده فلسفه و شرق شناسی سارایوو برگزار شد.
کتاب دا که تاکنون بیش از 150 بار به چاپ رسیده است، خاطرات دوران جنگ ایران و عراق و محاصره خرمشهر از دید یک زن است.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا