بالکانبوسنیسیاسی

تهران و سارایوو خواهر خوانده می شوند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما  تفاهمنامه ی خواهرخواندگی میان تهران و سارایوو در تهران، امضا می شود.
«محمود حیدری» سفیر جدید ایران در بوسنی و هرزه گوین  امروز  پس از دیدار با  «ایووکومشیچ» شهردار سارایو در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما،گفت: در دیدار با  شهردار سارایوو، همکاری های دو جانبه  بررسی شد.
وی  با اشاره به سفر آتی «کومشیچ» به تهران ، افزود: شهردار سارایوو به دعوت شهردار تهران به زودی سفری به جمهوری اسلامی ایران خواهد داشت که در این سفر عرصه های همکاری به صورت دقیق تر بررسی خواهد شد و تفاهمنامه ی خواهرخواندگی میان تهران و سارایوو امضا می شود.
«حیدری» همچنین با اشاره به توانایی ها و ظرفیت های کلان شهر تهران ،گفت: شهرداری سارایوو می تواند از این تجربیات و اطلاعات بهره مند شود.
«کومشیچ» نیز در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما با مثبت ارزیابی کردن نتایج  دیدار با سفیر ایران ، گفت: در سفرآینده اش به ایران و ملاقات با شهردار تهران، جنبه های مختلف همکاری ها را  بررسی خواهد کرد و امیدوار است  روابط میان تهران و سارایوو روز به روز گسترش یابد .
شهردار سارایوو همچنین با اشاره  به سفر «باقر عزت بگوویچ»، عضو شورای ریاست جمهوری بوسنی و هرزگوین در آینده ی نزدیک به ایران ، ابراز امیدواری کرد: این سفر دستاوردهای بسیار مهمی برای هر دو کشور داشته باشد.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا