بوسنی

سه متر و چند سانت در هفتمین جشنواره فیلم ویوا در بوسنی و هرزگوین

 فیلم مستند “سه متر و چند سانت” ساخته‌ مصطفی صالحی نژاد به عنوان تنها نماینده ایران به مرحله نهایی جشنواره فیلم ویوا در کشور بوسنی راه یافت.

به گزارش IRIBINA  از سارایوو و به نقل از سایت این جشنواره، مستند سه متر و چند سانت پس از رقابت با   1775 فیلم رسیده به جشنواره از 131 کشور جهان ، به همراه 9 فیلم دیگر به مرحله نهایی بخش فیلم‌های مذهبی این جشنواره راه یافته است.

هفتمین جشنواره فیلم ویوا با حضور فیلم مستند ایرانی سه متر و چند سانت ساخته‌ مصطفی صالحی نژاد افتتاح می شود این جشنواره امسال با شعار: یک فستیوال در همه شهرها از 22 تا 26 سپتامبر در 20 شهر در بوسنی و هرزگوین برگزار می شود
افتتاحیه اصلی هفتمین جشنواره بین المللی فیلم های مستند ، با موضوعات محیط زیست، گردشگری و دین و جوانان و فیلم های کوتاه ، در سارایوو برگزار می شود.
امسال در جشنواره فیلم ویوا ، 31 فیلم از 27 کشور جهان در بخش های محیط زیست، گردشگری و دین به نمایش در می آید.
مستند سه متر و چند سانت ساخته‌ مصطفی صالحی نژاد از ایران پس از رقابت با 1775 فیلم رسیده به جشنواره از 131 کشور جهان ، به همراه 9 فیلم دیگر به مرحله نهایی بخش فیلم‌های مذهبی این جشنواره راه یافته است.
این فیلم مستند که به موضوع پاندمی کرونا پرداخته، جهادگرانی را به تصویر می‌کشد که به صورت داوطلبانه، فوت شدگان ناشی از کرونا را پیش از دفن، غسل می‌دهند. “سه متر و چند سانت” پیش از این در جشنواره‌های مختلفی در سراسر جهان به نمایش در آمده و جایزه‌هایی را از آن خود کرده است.
این جشنواره هر سال در سه بخش اصلی با موضوعات محیط زیست، گردشگری و دین برگزار می‌شد که از سال ۲۰۱۷ نیز بخش فیلم جوانان به عنوان بخش مجزا به جشنواره اضافه شده است . جشنواره فیلم ویوا از تاریخ ۳۱شهریور تا چهارم مهر امسال همزمان در شهرهای سراسر بوسنی برگزار می‌شود.به گفته هیئت داوران ، بهترین فیلم ها در بخش های محیط زیست، گردشگری و دین جوایز طلایی ، نقره و برنزی دریافت خواهند کرد.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا