دسته‌بندی نشده

ثبت بیش از 3 میلیون  کاربر اینترنت در بوسنی و هرزگوین

سایت بوسنیایی دفتر نمایندگی صداوسیما در این کشور در میان فهرست 100 سایت اول بوسنی و هرزگوین قرار دارد

سایت بوسنیایی دفتر نمایندگی صداوسیما در این کشور در میان فهرست 100 سایت اول بوسنی و هرزگوین قرار دارد

به گزارش خبرگزاری  صداوسیما از سارایوو و به نقل از رسانه های محلی در پایان سال میلادی گذشته ، 3،336،591 کاربر اینترنت در بوسنی و هرزگوین ثبت شده اند ، یعنی بر اساس برآورد آژانس تنظیم مقررات ارتباطات  بوسنی و هرزگوین  (RAK) میزان استفاده از اینترنت در این کشور  94،49 درصد است.

براساس همین  گزارش  و نگاهی به  نتایج نظرسنجی سالانه کاربران  آژانس تنظیم مقررات ارتباطات  بوسنی و هرزگوین (راک)   برای ارائه خدمات اینترنتی در بوسنی و هرزگوین  درسال گذشته ، در مجموع 770،775 مشترک اینترنت وجود دارد.

این آژانس  اعلام کرد ، در دوره تحت پوشش این تحقیق ،  و تا 31 دسامبر سال 2020 ، در مجموع 60 ارائه دهنده خدمات اینترنت در بوسنی و هرزگوین فعالیت می کردند.

نوع  دسترسی  مردم در  بوسنی و هرزگوین  به این گونه اعلام شد ، دسترسی تلفنی از طریق مودم آنالوگ و ISDN با 351 مشترک فقط 0.046 درصد از کل مشترکان اینترنت را تشکیل می دهد ، در حالی که دسترسی  پهن باند 770،424 مشترک دارد.

آمار نشان می دهد که در سال 2020 ، نوع غالب دسترسی به اینترنت hDSL بود که تعداد مشترکین آن 53.43 درصد از کل آن است. در مکان دوم دسترسی کابلی قرار دارد که تعداد مشترکین آن 33.47 درصد است.

داده های ارائه شده در این گزارش نشان می دهد که استفاده از اینترنت  پهن باند در بوسنی و هرزگوین به طور مداوم در حال افزایش است ، که بر بهبود پیشنهاد خدمات برای کاربران نهایی تأثیر گذاشته است ، که به ویژه در پیشنهاد بسته هایی که همزمان چندین ارتباط الکترونیکی را نشان می دهد ، منعکس شده است.

در سال 2020 ، افزایش قابل توجهی در استفاده از سرعت های دسترسی بالاتر نسبت به دوره قبل وجود دارد ، که می تواند نتیجه دیجیتالی شدن تمام حوزه های زندگی بیان شده در شرایط همه گیر ویروس کرونا باشد.

آژانس پیش بینی می کند که توسعه بیشتر رقابت در بازار ارتباطات الکترونیکی و معرفی فن آوری های جدید امکان ارائه خدمات نوآورانه و با کیفیت را فراهم می کند و بنابراین روندهای مثبت استفاده از اینترنت در بوسنی و هرزگوین را ادامه می دهد.

آژانس تنظیم مقررات ارتباطات  بوسنی و هرزگوین  (راک)این کشور اعلام کرد: ارائه دسترسی سریعتر و ارزانتر به اینترنت پیش شرط توسعه جامعه اطلاعاتی و در نتیجه پیشرفت اقتصاد و کل جامعه است.

شایان ذکر است سایت بوسنیایی     iribina.net  دفتر نمایندگی صداوسیما در این کشور در میان فهرست 100 سایت اول بوسنی و هرزگوین طبق گزارش های  سایت آلکسا   alexa.com قرار دارد

 

خدمات اینترنت اینترنت پهن باند (Broadband) به دلیل سرعت دسترسی بالا، پرکاربردترین نوع ارائه خدمات اینترنت است. اغلب به چهار شکل زیر عرضه می شود: 1) خط مشترک دیجیتال(DSL) 2) فیبر نوری 3) کابلی 4) ماهواره ای اتصالات قدیمی تر اینترنتی تنها سرویس هایی بدون پهنای باند موجود در دنیای امروزی هستند، و حتی اگر ارزان‌تر هم باشند، اغلب کاربران اینترنت به سمت اتصالات اینترنت پهن باند که سرعت فوق العاده ای دارند، حرکت می‌کنند.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا