بالکانبوسنی

امضاء تفاهم نامه همکاری میان سازمان صدا و سیما و تلویزیون ملی بلغارستان

به گزارش خبرگزاری صداوسیما از سارایوو تفاهم نامه همکاری میان سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و تلویزیون ملی بلغارستان که به دلیل محدودیت های ناشی از ویروس کرونا مانع از سفر دکتر فهیم دانش مشاور رییس سازمان و مدیرکل امور بین الملل به این کشور شد لذا امروز این تفاهم نامه همکاری توسط سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلغارستان به نیابت از دکتر فهیم دانش مشاور رییس سازمان و مدیرکل امور بین الملل و امیل کوشلوکوف رئیس تلویزیون ملی بلغارستان به امضاء رسید. با امضا این تفاهم نامه زمینه برای تبادل برنامه ها و برنامه سازی مشترک در راستای درک بهتر مردم دو کشور از یکدیگر فراهم شد سپس . رئیس تلویزیون ملی بلغارستان به صورت رسمی از دکتر فهیم دانش مشاور رییس سازمان و مدیرکل امور بین الملل دعوت کرد تا به محض عادی شدن شرایط کرونایی در خصوص نحوه اجرایی نمودن مفاد این تفاهم نامه همکاری در محل این تلویزیون حضور یابد.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلغارستان در این مراسم ضمن اشاره به قدمت روابط تاریخی میان ایران و بلغارستان و اشتراکات فرهنگی موجود، امضای این تفاهم نامه را گام مهمی در راستای درک و شناخت هر چه بهتر و واقعی مردم دو کشور از یکدیگر دانست و ابراز امیدواری نمود که در نتیجه این همکاری مردم دو کشور اشتراکات تاریخ و فرهنگی میان خود را هر چه بیشتر لمس نمایند. رسولی همچنان ضمن اشاره به اطلاعات غلطی که از طریق رسانه های جریان اصلی در خصوص ایران منتشر می شود، ابراز امیدواری نمود با امضای این توافقنامه و تبادل اطلاعات و برنامه های تلویزیونی، بتوانیم ایران واقعی را به مردم بلغارستان نشان دهیم.
در این دیدار، رئیس تلویزیون ملی بلغارستان نیز ضمن ابراز خرسندی از امضاء این تفاهم نامه به عنوان اساس همکاری ها بیان داشت، با کیفیت فیلم ها، سریال ها، مستندات و برنامه های ایرانی آشنایی دارد و مشتاقانه آماده شروع تبادل این برنامه ها با طرف ایرانی است. ایشان همچنین بیان داشت مردم بلغارستان نسبت به تاریخ و تمدن ایران آگاهی دارند اما در خصوص ایران مدرن و دستاوردهای آن شناخت چندانی ندارند، لذا با امضاء این تفاهم نامه زمینه برای معرفی ایران مدرن به مخاطبان بلغاری فراهم شده است وی همچنین افزود، امضا این تفاهم نامه فرصت مناسبی را برای معرفی بلغارستان به مردم ایران فراهم می سازد. وی در پایان ابراز امیدواری نمود با تبادل برنامه ها بتوان نقش مهمی را در افزایش شناخت مردم یکدیگر از هم ایفا نمود.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا