دسته‌بندی نشده

حضور سفیر ایران در مراسم روز استقلال بوسنی و هرزگوین

به گزارش خبرگزاری صداوسیما از سارایوو رضا قلیچ خان سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین در مراسم روز استقلال بوسنی و هرزگوین که همه ساله در روز اول ماه مارس برگزار می شود شرکت کرد.
در این مراسم که شفیق جعفروویچ عضو مسلمان و ژلیکو کومشیج عضو کروات شورای ریاست جمهوری بوسنی و هرزگوین و مقامات بلند پایه این کشور و سفرای خارجی حضور داشتند دو عضو شورای ریاست جمهوری طی سخنانی روز استقلال کشورشان و فداکاریهایی که برای تشکیل این کشور صورت گرفت را گرامی داشتند. همچنین آنان یاد و خاطره علی عزت بگوویچ اولین رئیس جمهور این کشور را به ویژه بزرگ داشتند.

شورای ریاست جمهوری بوسنی و هرزگوین سه عضو دارد که عضو صرب آن میلوارد دودیک امروز با انتشار توییتی اعلام کرد که اول مارس را به عنوان روز استقلال بوسنی و هرزگوین قبول ندارد.
جالب توجه این است که با توجه به چرخشی بودن دوران ریاست جمهوری اعضای شورای ریاست جمهوری بوسنی و هرزگوین، اکنون دودیک رئیس جمهور کشور است. و علیرغم اینکه ۲۵ سال از تاسیس بوسنی و هرزگوین می گذرد این کشور همچنان از اختلافات قومی رنج می برد.
قلیچ خان، سفیر جمهوری اسلامی ایران در این کشور قبلا با ارسال پیامی به نمایندگی از طرف کشورمان، روز استقلال بوسنی و هرزگوین را به دولت و ملت این کشور تبریک گفته بود.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا