دسته‌بندی نشده

مصاحبه تلویزیون ملی بلغارستان با سفیر ایران

سردار سلیمانی قهرمان واقعی مبارزه با تروریسم است

به گزارش خبرگزاری صداو سیما از سارایوو تلویزیون ملی بلغارستان ضمن پخش گزارشی از مراسم شهید فخری زاده یک مصاحبه مفصل با سفیر ایران در این کشور را پخش نمود سید محمد جواد رسولی در گفت و گو اختصاصی با این شبکه تلویزیونی به پرسش های خبرنگار پاسخ داد .
سفیر کشورمان در خصوص شهادت سردار سلیمانی گفت : این روزها مصادف است با سالروز شهادت یک قهرمان واقعی مبارزه با تروریسم در منطقه و جهان؛ سردار سلیمانی. کسی که اگر به مقابله با گروه تروریستی داعش، که بنا به اعتراف صریح مقامات آمریکایی توسط آمریکا و با حمایت برخی کشورهای عربی مرتجع منطقه شکل گرفت، نمی پرداخت چه بسا امروز تعداد زیادی از کشورهای اروپایی در شهرهای خود درحال مبارزه با داعش بودند! واکنش کشورهای غربی به این ترور چه بود؟ هیچ یک از کشورهای غربی ترور بزدلانه این قهرمان واقعی مبارزه با تروریسم نه تنها محکوم ننمودند بلکه صراحتا از این اقدام تروریستی استقبال کردند، ولی در عوض با صدور بیانیه هایی از یک تروریست که در پوشش خبرنگار مرتکب جرائم امنیتی مسلحانه شده بود و دستش به خون تعداد زیادی از مردم عادی و بیگانه آلوده بود، حمایت نمودند. کدامیک از اینها تروریستند؟؟! بیایید برای یک بار هم که شده با مردم خود صادق باشیم!
سفیرکشورمان در خصوص تروردانشمند هسته ای شهید فخری زاده نیز گفت : دلایل چندی را می توان برای ارتکاب این اقدام تروریستی از سوی اسرائیل با همراهی دولت کنونی آمریکا برشمرد. شخصا معتقدم که مهمترین دلیل، شکست سیاست فشار حداکثری اقتصادی علیه ملت ایران و تخریب هرگونه روزنه جدید برای دیپلماسی است. انتخاب زمان ترور ناجوانمردانه شهید فخری زاده، نشان می‌دهد که دشمنان ایران بیش از هر زمان دیگری نگران رویدادهای احتمالی آینده هستند.
ایشان در پاسخ به سوال در مورد نزدیک شدن اسرائیل با برخی کشورهای عربی از جمله عربستان سعودی و بحرین گفت:این اقدام گامی در جهت پیشبرد “معامله قرن” است. طرحی که کاملا یک سویه بوده و نقض آشکار حقوق فلسطینیان است. این طرح که در راستای نابودی کامل آمال و آرزوی مردم فلسطین و حمایت یکجانبه از رژیم اسرائیل ارائه شده است، ناقض کلیه توافقات، قوانین و قطعنامه‌های بین المللی پیرامون قضیه فلسطین است.
ما معتقدیم که اقدام به عادی‌سازی روابط با رژیمی که چندین دهه تجاوز، کشتار مردم بیگناه و توسعه طلبی را در کارنامه خود دارد و نه تنها از این اقدامات خود پشیمان نیست بلکه به تجاوز گری خود روز به روز می افزاید نه تنها کمکی به صلح و امنیت منطقه نمی‌کند، بلکه در بلندمدت منطقه را با مخاطرات جدی تر روبه رو می سازد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا