بوسنی

پیروزی ۲ بر صفر تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل بوسنی

تیم ملی فوتبال کشورمان در دومین دیدار دوستانه مقابل تیم بوسنی و هرزگوین قرار گرفت که این دیدار در نهایت با ۲ گل کاوه رضایی و مهدی قائدی به برتری رسید.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از سارایوو، تیم ملی فوتبال کشورمان در دومین دیدار دوستانه خود تحت هدایت دراگان اسکوچیچ، از ساعت ۲۰:۳۰ به وقت تهران در ورزشگاه آسیم فرهاتوویچ شهر سارایوو مقابل تیم ملی فوتبال بوسنی و هرزگوین قرار گرفت که این دیدار در نهایت با ۲ گل کاوه رضایی و مهدی قائدی به سود تیم ملی به پایان رسید.

تیم ملی ایران که در این دیدار با تصمیم کادر فنی با نفرات جدید و متفاوت نسبت به دیدار‌های قبلی خود به میدان آمده بود، در نیمه اول عملکرد بسیار خوبی از خود نشان داد و با مهار تیم حریف توانست چند موقعیت خطرناک بر روی دروازه بوسنی ایجاد کند.
با این حال تلاش طرفین برای گشودن دروازه‌ها در نیمه اول راه به جایی نیافت و بازی با نتیجه بدون گل به پایان رسید.
در نیمه دوم تیم ملی کشورمان بازی را هجومی آغاز کرد و کاوه رضایی در دقیقه ۴۶ با یک شوت دقیق از داخل محوطه جریمه موفق شد قفل دروازه حریف را باز کند.
در ادامه هر دو تیم تعویض‌هایی را انجام دادند که بر کیفیت بازی تاثیر گذاشت و باعث شد تا بازی بیشتر در میانه میدان در جریان باشد.

در لحظات پایانی بازی و در دقیقه ۹۱ پاس دیدنی سعید عزت اللهی به مهدی قائدی، او را در یک موقعیت بسیار خوب قرار داد تا با یک ضربه روی پا و بدون نقص گل دوم تیم ملی کشورمان به ثمر برسد.
کاوه رضایی که اولین گل بازی را به ثمر رساند در مصاحبه با خبرگزاری صداوسیما گفت: خیلی بازی خوب و سطح بالایی بود و امیدوارم در آینده همچنین بازی‌هایی در تقویم ما باشد، چون به ما خیلی کمک می کند و می توانیم تیم خود را هماهنگ‌تر کنیم.
وی افزود: چون اگر بخواهیم از گروهمان صعود کنیم و به جام جهانی برویم، حریفان ما در سطح بالایی قرار خواهند داشت. امیدوارم فدراسیون برنامه ریزی بهتری برای آینده داشته باشد و بتوانیم بازی‌های بیشتری داشته باشیم و از این موقعیت‌ها استفاده کنیم.
دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی کشورمان نیز پس از پایان این دیدار در مصاحبه با خبرگزاری صداوسیما ضمن ابراز خرسندی از نتیجه به دست آمده، گفت: به نظر من یک محک خیلی خوب برای تیم ما بود. از عملکرد تیم در نیمه اول خیلی راضی هستم، چون دقیقا همانطوری که می خواستیم بازی کردند. در نیمه اول خیلی به تیم حریف فشار وارد کردیم و توانستیم چند فرصت خیلی خوب ایجاد کنیم. در نیمه دوم یک مقدار از لحاظ سیستمی به هم ریختیم، ولی در مجموع از بازی خیلی راضی هستم.
اسکوچیچ درخصوص تیم ملی بوسنی و هرزگوین نیز گفت: آن‌ها تیم خوبی دارند و عملکردشان در بازی مقابل هلند و ایتالیا نشانگر وضعیت این تیم است. در این بازی چندین بازیکن کلیدی را در اختیار نداشتند همانطور که ما چند مهره اصلی خود را در این بازی نداشتیم.
وی در پایان گفت: ایران و ژاپن دو تیم برتر و مطرح قاره آسیا هستند، اما هدف اصلی ما حضور در مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر است و برای رسیدن به آن تلاش می کنیم.
دوشان بایوویچ سرمربی تیم ملی فوتبال بوسنی و هرزگوین نیز پس از باخت مقابل تیم ملی کشورمان گفت: ایران در طول بازی اشتیاق بیشتری برای رسیدن به گل برتری نسبت به تیم ما نشان داد و موفق شد پیروز شود.
وی سپس افزود: در حفظ توپ مشکل داشتیم و اشتباهات فردی بازیکنان باعث شد تا ایران فرصت‌های گلزنی پیدا کند. نیمه اول عملکرد بهتری داشتیم، اما نتوانستیم به گل برسیم.
وی در پایان به حضور بازیکنان جدید تیمش در این بازی اشاره کرد و گفت: من در این بازی سعی کردم به برخی از بازیکنان جدید میدان بدهم. پس از این بازی می‌توانیم ارزیابی کنیم کدام بازیکن برای تیم ملی مفیدتر خواهد بود.
لینک ویدیو:
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا