بالکانبوسنی

تیم ملی فوتبال ایران امشب وارد شهر سارایوو شد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از سارایوو تیم ملی فوتبال کشورمان  برای دومین بازی تدارکاتی خود با هدایت دراگان اسکوچیچ در مصاف با  تیم ملی فوتبال بوسنی و هرزگوین  امشب وارد سارایوو شد و مورد استقبال رایزن دیپلماسی عمومی سفارت جمهوری اسلامی ایران در این کشور قرار گرفت

دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی ایران  به هنگام ورود کاروان تیم ملی فوتبال کشورمان به سارایوو  در مصاحبه اختصاصی  با دفتر نمایندگی صداوسیما در بوسنی و هرزگوین گفت : اول به همه در بوسنی و هرزگوین سلام می کنم. من البته اهل  کرواسی هستم ، از این رو برایم بودن در بوسنی ارزشمند است.خوشحالم فدراسیون فوتبال بوسنی و هرزگوین و ایران برای برگزاری این مسابقه در این شرایط کرونایی به نتیجه رسیدند کار اسانی نبود. آزمایش خوبی خواهیم داشت. البته چند تا از باریکنان را در تیم نداریم . اکیپی که با ان آمده ام ، مطمئن هستم اکیپ خوبی هستند و مسابقه خوبی خواهیم داشت.

مهدی محمدنبی دبیر کل فدراسیون فوتبال نیز در بدو ورود به فرودگاه سارایوو گفت :
تیم ملی با توجه به دیدار تدارکاتی که با بوسنی دارد اعضای تیم به جهت آمادگی که دارند هم برای این اردو هم برای مسابقات تدارکاتی ..می شود گفت که  این دیداربسیار موقعیت خوبی  است انشاالله بچه ها بتوانند در این دیدار آن چیزی که مدنظر سرمربی است را برآورده کنند و هر صورت جهت مسابقات مقدماتی جام جهانی نیاز است که دیدارهای تدارکاتی هرچه بیشتر برگزار شود

بر اساس اعلام فدراسیون فوتبال بوسنی و هرزگوین، تیم ملی این کشور پیش از برگزاری دیدارهای باقیمانده از لیگ ملت های اروپا مقابل هلند و ایتالیا، در تاریخ 12 نوامبر (22 آبان ماه) در مقابل تیم ملی کشورمان صف آرایی خواد کرد. همچنین بر اساس توافقات صورت گرفته میان فدراسیون های فوتبال دو کشور و به جهت حفظ پروتکل های بهداشتی، این دیدار بدون تماشاگر برگزار خواهد شد.
بوسنی و هرزگوین در حال حاضر در گروه اول لیگ ملت های اروپا با تیم های هلند، ایتالیا و لهستان همگروه است که از 4 بازی خود تنها 2 امتیاز کسب کرده و در انتهای جدول گروه یک قرار دارد و از این نظر شانس حضور در مرحله نهایی را از دست داده است.
تیم های ملی ایران و بوسنی تاکنون 6 بار مقابل یکدیگر قرار گرفته اند که سهم تیم ملی کشورمان 4 پیروزی و یک تساوی بوده است. اولین دیدار رسمی میان دو تیم به ژولای 2001 باز میگردد که این مسابقه در شهر بیهاچ برگزار شد و با نتیجه مساوی 2:2 پایان یافت.
پس از آن تیم ملی کشورمان در 4 دیدار متوالی مقابل حریف اروپایی خود به پیروزی رسید.
اولین پیروزی ایران مقابل بوسنی و هرزگوین به سال 2001 و در جریان جام ال جی که در تهران برگزار شد باز میگردد، که تیم کشورمان با نتیجه 4 بر 0 بوسنی را شکست داد. تیم ملی در دومین رویارویی خود با بوسنی در سال 2005 در یک دیدار دوستانه در تهران با نتیجه 2 بر 1 به پیروزی رسید. سومین دیدار دوستانه میان دو تیم نیز در سال 2006 با نتیجه پر گل 5:2 به سود کشورمان به پایان رسید.
تیم ملی کشورمان در سال 2009 در شهر سارایوو پایتخت بوسنی و هرزگوین به دیدار بوسنی رفت و در حالی که 2 بر 0 از حریف خود عقب بود، در پایان با نتیجه 3:2 بازی را با پیروزی پشت سر گذاشت.
تنها شکست تیم ملی کشورمان مقابل حریف اروپایی، به جام جهانی 2014 برزیل باز میگردد که شاگردان کارلوس کیروش، نتیجه را 3:1 واگذار کردند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا