بالکان

رئیس تلویزیون ملی بلغارستان: تاریخ و فرهنگ مردم ایران مورد احترام مردم بلغارستان است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از سارایوو سید محمد جواد رسولی محلاتی، سفیر کشورمان در بلغارستان امروز با امیل کوشلوکوف، رئیس تلویزیون ملی بلغارستان دیدار کرد. آقای رسولی در این دیدار ضمن اشاره به رابطه تاریخی و فرهنگی غنی میان دو ملت بیان داشت دو کشور با اشتراکات تاریخی، تمدنی و فرهنگی فراوان می توانند بیش از پیش در بخش های مختلف فرهنگی و بویژه صدا و سیما با یکدیگر همکاری و تبادل نظر داشته باشند. رئیس تلویزیون ملی بلغارستان در این دیدار ضمن تأکید بر این نکته که تاریخ و فرهنگ ایران مورد احترام مردم بلغارستان است، آمادگی خود برای تقویت همکاری های تلویزیونی و رسانه ای با کشورمان را ابراز داشت.
سفیر کشورمان همچنین در بخش دیگری از این ملاقات ضمن اشاره به تحریم های یکجانبه، غیرقانونی و ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران که موانع زیادی را در مسیر تأمین داروهای اساسی و مواد غذایی مورد نیاز مردم به وجود آورده است، از رئیس تلویزیون ملی بلغارستان خواست تا مظلومیت مردم ایران را به مخاطبان رسانه ملی بلغارستان منعکس نماید.
در این دیدار همچنین مقرر شد به مناسبت گرامیداشت یکصدو بیست و چهارمین سالروز برقراری روابط رسمی دیپلماتیک میان دو کشور برنامه هایی با موضوع روابط دوجانبه ایران و بلغارستان در تلویزیون ملی بلغارستان پخش گردد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا