دسته‌بندی نشده

دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران با وزیر دفاع بوسنی و هرزگوین

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از سارایوو رضا قلیچ خان سفیر جمهوری اسلامی ایران در سارایوو با صفت پوجیچ وزیر دفاع بوسنی و هرزگوین دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار وزیر دفاع بوسنی و هرزگوین توضیحاتی در خصوص ساختار و عملکرد وزارت دفاع و نیروهای مسلح بوسنی و هرزگوین و همچنین شرکت نیروهای نظامی این کشور در عملیات های صلح بانی بین المللی در چارچوب نیروهای حافظ صلح سازمان ملل و اتحادیه اروپا ارائه نمود.
پوجیچ با اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت: وزارت دفاع بوسنی و هرزگوین در کنار نهادهای دولتی و مردمی در مبارزه با این ویروس خطرناک پیش قدم بوده است.
در این دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران سلام امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را به همتای بوسنیایی اش ابلاغ کرد.
قلیچ خان با ارائه توضیحاتی در خصوص ظرفیت ها و توانمندی های دفاعی و نظامی جمهوری اسلامی ایران بر آمادگی کشورمان برای تقویت روابط دو جانبه با بوسنی و هرزگوین در چارچوب منافع مشترک دو ملت و در عرصه های مورد علاقه طرفین را به اطلاع مقام بوسنیایی رساند.
طرفین در این دیدار ضمن اشاره به روابط دوستانه دو کشور، پیرامون راه‌های تقویت و گسترش همکاری ها، تحولات منطقه ای و سایر موضوعات مورد اهتمام دو کشور بحث و تبادل نظر نمودند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا