بوسنی

شهردار سارایوو : تفاهم نامه خواهرخواندگی میان سارایوو و تهران نشانه ای از ارتقای روابط دوستانه میان تهران و سارایوو در سال های اخیر بوده است

رضا قلیچ خان سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین : دیپلماسی شهری فرصتی است که موجب ارتقای دوستی ملت ها می شود

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از سارایوو رضا قلیچ خان سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین با عبدالله اسکاکا شهردار سارایوو دیدار و طرفین راه های توسعه همکاری های میان دو کشور در حوزه های مختلف را مورد بحث و گفتگو قرار دادند.
در این دیدار شهردار سارایوو ضمن قدردانی از سفارت جمهوری اسلامی ایران در بستر سازی روابط میان دو شهرداری تهران و سارایوو، نسبت به توسعه همکاری میان پایتخت های دو کشور اعلام آمادگی نمود.
شهردار سارایوو با یادآوری کمک های مردم ایران در زمان جنگ بوسنی و هرزگوین بر حمایت مردم بوسنی از ملت ایران در مقابله با اپیدمی کرونا تاکید نمود و با خانواده های قربانیان این ویروس در ایران ابراز همدردی کرد و برای بیماران سلامت کامل آرزو نمود.
وی اضافه کرد: تفاهم نامه خواهرخواندگی میان سارایوو و تهران و سفرهای اینجانب به تهران و اصفهان در سال های گذشته نشانه ای از ارتقای روابط دوستانه میان تهران و سارایوو در سال های اخیر بوده است و امیدوارم با برطرف شدن محدودیت های ناشی از ویروس کرونا میزبان جناب آقای حناچی شهردار تهران باشیم.
سفیر کشورمان نیز در این دیدار با یادآوری اشتراکات تاریخی و فرهنگی فراوان میان دو ملت و علاقه مردم دو کشور به یکدیگر گفت: دیپلماسی شهری فرصتی است که موجب ارتقای دوستی ملت ها می شود و در این راستا تفاهم نامه خواهرخواندگی میان تهران و سارایوو زمینه ها و ظرفیت های بسیار خوبی برای همکاری میان دو پایتخت به وجود آمده است.
سفیر کشورمان و شهردار سارایوو و در همچنین یاد قربانیان ویروس کرونا در ایران و بوسنی و هرزگوین را گرامی داشتند و ابراز امیدواری کردند با تحت کنترل درآمدن این همه گیری، زندگی و ارتباطات بین المللی به حالت عادی بازگردد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا