بوسنی

شهردار سارایوو : امیدوارم شاهد توسعه همه جانبه روابط از جمله دیپلماسی شهری و خصوصاً توسعه گردشگری میان دو پایتخت باشیم

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیما از سارایوو محمود حیدری سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین در آستانه پایان ماموریت با “عبدالله اسکاکا” شهردار سارایوو دیدار نمود.
در این دیدار شهردار سارایوو ضمن قدردانی از تلاش های سفیر جمهوری اسلامی ایران در بستر سازی روابط میان دو شهرداری تهران و سارایوو، نسبت به توسعه همکاری میان پایتخت های دو کشور اعلام آمادگی نمود.
اسکاکا گفت: هم‌اکنون روابط میان شهرداری تهران و سارایوو در سطح بسیار خوبی قرار دارد و مقامات دو شهرداری در موضوعات مختلف رایزنی دارند.
وی اضافه کرد: تفاهم نامه خواهرخواندگی میان سارایوو و تهران و سفرهای اینجانب به ایران نشانه ای از ارتقای دیپلماسی شهری میان تهران و سارایوو در سال های اخیر بوده است که مایلم از نقش موثر سفیر ایران در انجام هماهنگی ها و پیگیریهای لازم قدردانی کنم.
شهردار سارایوو گفت: امیدوارم در آینده نیز روابط میان دو پایتخت تهران و سارایوو بیش از پیش گسترش یابد و شاهد توسعه همه جانبه روابط از جمله دیپلماسی شهری و خصوصاً توسعه گردشگری میان دو پایتخت باشیم.
وی با یادآوری آمادگی سارایوو برای میزبانی از شهردار تهران افزود: در روز ششم آوریل سال جاری به مناسبت روز سارایوو آماده میزبانی از شهردار تهران بودیم که به علت شیوع ویروس کرونا و محدودیت های ناشی از آن سفر به تعویق افتاد و امیدواریم با برطرف شدن موانع در فرصت مناسب انجام شود.
سفیر کشورمان نیز در این دیدار اظهار داشت: اشتراکات تاریخی و فرهنگی فراوان میان دو ملت و علاقه مردم دو کشور به یکدیگر در کنار اراده سیاسی دو دولت برای ارتقای سطح همکاری ها، در سال های اخیر فرصتی را پدید آورد تا بتوانیم دیپلماسی شهری میان تهران و سارایوو را فعال تر کنیم.
حیدری افزود: در دوره ماموریت خود در بوسنی و هرزگوین شاهد همراهی و همکاری مستمر شهرداری سارایوو با سفارت و نهادهای ایرانی در راستای برگزاری رخدادهای مختلف فرهنگی بودم و یکی از ابتکارات قابل تقدیر اخیر نورپردازی ساختمان تالار شهر سارایوو با پرچم جمهوری اسلامی ایران به نشانه اعلام همبستگی با ملت ایران در مبارزه با کرونا بود که همزمان با نوروز انجام شد.
در این دیدار طرفین بر ضرورت تقویت بیش از پیش روابط دوستانه در ابعاد مختلف و بهره برداری از تجارب یکدیگر بویژه در مبارزه با شیوع کرونا تاکید کردند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا