بالکانبوسنی

مراسم تشييع نه تن از شهيدان تازه شناسایی شده نسل کشی سربرنيتسا در سارايوو +عکس و ویدیو

 

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیما از سارایوو در آستانه برگزاری مراسم ویژه بیست و پنجمین سالگرد شهدای سربرنیتسا پيكرهاي 9 شهيد تازه شناسايي شده نسل کشی سربرنيتسا امروز با حضور جمعي از مقامات عالیرتبه بوسني و هرزگوين و تعدادی از سفرای مقیم از جمله سفير جمهوري اسلامي ايران در شهر سارايوو تشييع شد.
در اين مراسم كه با حضور شفیق جعفروویچ رئیس شوراي رياست جمهوري، بیسرا تورکوویچ وزیر خارجه، حسین کاوازوویچ رئيس العلماء و رئیس جامعه اسلامی بوسنی و هرزگوین، باقر عزت بگوویچ رئیس حزب اقدام دمکراتیک و ديگر مقامات عالیرتبه بوسنيایی و خارجی برگزار شد، حاضران با قرائت فاتحه و نثار گل با پيكرهاي اين شهيدان وداع كردند.
محمود حيدري سفير جمهوري اسلامي ايران در سارايوو که از جمله حاضران در اين مراسم بود با نثار گل به این شهیدان ادای احترام نمود و با خانواده هاي آنان ابراز همبستگي كرد.
پيكر این شهدا بعد از اداي احترام مردم شهرهاي مختلف كه در مسير سربرنيتسا قرار دارند، روز شنبه آینده در مراسمي در قبرستان پوتوچاري در سربرنیتسا به خاك سپرده خواهد شد.
سالگرد قربانيان سربرنيتسا که همه ساله با همكاري دولت ملي بوسني و هرزگوين و همچنين جامعه اسلامي اين كشور، گرامي داشته مي شود امسال با تدابیر ویژه پیشگیری از شیوع ویروس کرونا برگزار می شود.
مراسم ویژه بیست و پنجمین سالگرد شهدای سربرنیتسا(ویژه برنامه ربع قرن) با پیام سران تعدادی از کشورهای جهان از جمله دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران روز شنبه در مزار شهدای سربرنیتسا و با حضور مقامات عالی رتبه بوسنیایی و سفرای خارجی برگزار گردد.

 

 

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا