بالکان

رییس جامعه بوشنیاک زاگرب : امام خمینی بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران یک متفکر بزرگ ، اصلاح گر ، فیلسوف و رهبر سیاسی و معنوی و احیاگر دینی بود.

 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از سارایوو  دکتر سعاد بربرویچ ،  استاد دانشگاه و رییس جامعه بوشنیاک زاگرب  در یک مصاحبه تصویری اینترتی با خبرگزاری صداوسیما در خصوص تاثیرشخصیت حضرت امام و انقلاب اسلامی در منطقه بالکان و جهان گفت:
اما م خمینی ، یک شخصیت بسیار برجسته و شاید برجسته ترین شخصیت قرن بیستم باشد. 41 سال قبل وقتی جهان اسلام از نظر سیاسی دچار ضعف و دنبال مدل سرمایه داری غرب یا شرق کمونیستی بود ، انقلاب اسلامی ایران رخ داد. انقلاب اسلامی از راه صلح آمیز رژِیم وابسته غرب، را سرنگون کرد. پیروز ی انقلاب اسلامی ایران یک مدل جدید سیاسی را در جهان ارایه داد. که بر اساس بنیادهای اسلام و دموکراسی بنا شده است. امام خمینی بنیانگذار انقلاب اسلامی یک متفکر بزرگ ، اصلاح گر ، فیلسوف و رهبر سیاسی و معنوی و احیاگر دینی بود.
ایران حقیقتا یک کشور مستقل اسلامی است و بطور موفقیت آمیز در مقابله با هژمونی و دیکتاتوری قدرتهای بزرگ ایستاده است. ایران راسا آینده خود را رقم می زند و این را علیرغم جنگ هشت ساله و تحریم ها انجام می دهد. ما شاهدیم جمهوری اسلامی ایران علیرغم تحریم ها شاهد موفقیت های بزرگی در عرصه علم و فن آوری ، آموزش ، تولید و سایر ابعاد اقتصادی و اجتماعی است. این مدل می تواند برای سایر کشورهای مسلمان به عنوان یک راهنمای خوبی باشد. به عنوان نمونه چگونه می توان در مقابل تلاشهای استعمار نوین ایستادگی کرد و کرامت و عزت خویش را حفظ کرد. درباره عظمت امام خمینی می توان گفت بعد از انقلاب اسلامی در ایران و جهان هیچ چیزی مانند سابق باقی نماند ، همه چیز تغییر کرد. تغییرات ژئوپولتیک زیادی در جهان رخ داد . نام امام خمینی در تاریخ جهان به عنوان یکی از رهبرانی یاد خواهد شد که تغییرات مثبتی را در روابط بین الملل انجام داد .

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا