بالکان

پخش مستند اصفهان شگفت آمیز از شبکه یک تلویزیون کرواسی HRT1

پخش مستند اصفهان شگفت آمیز از شبکه یک تلویزیون کرواسی HRT1

برنامه « اصفهان، نصف جهان » مستندی است در خصوص شهر اصفهان که با همراهی ازدواج یک زوج اصفهانی قصد دارد علاوه بر به تصویر کشیدن فرهنگ و آداب و رسوم این منطقه، آثار تاریخی و باستانی و همچنین ورزش های زورخانه ای را به تصویر بکشد.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما از سارایوو این مستند با نام «اصفهان شگفت آمیز» دو بار با فاصله 8 ساعت در روز ۶ خرداد ۹۹ از شبکه یک تلویزیون سراسری کرواسی HRT1 پخش گردید .
در سایت HRT1 در وصف این مستند آمده است :
این مستند ما را به یکی از زیبایی های طبیعی ایران می برد – اصفهان ، فلورانس پارس ، مروارید آبی ایران. این شهر در قلب ایران اغلب با بغداد ، استانبول یا قاهره مقایسه می شود. شهری که اهالی آن به جذابیت های جهانی آن بسیار افتخار می کنند به ندرت می توانید شهری مانند اصفهان را با آگاهی ملی ایرانی  پیدا کنید که با نوعی شور و نشاط مردم را از سراسر جهان به خود جلب می کند. این مستند به لطف تصاویر هیجان انگیز ، پرتره های صمیمی و تصاویر واقعی زندگی روزمره ، روح اصلی شهر را به ما نشان می دهد.
این مستند به کارگردانی سباستین کنتنر و تهیه کنندگی چنگیز حسنی و پاتریک هورل در اداره کل تامین برنامه و رسانه بین الملل سیما و با مشارکت شبکه‌های ZDF و ARTE در سال ۱۳۹۶ تهیه شده است

این برنامه را می توانید در این آدرس ببینید  کلیک کنید 

http://www.doctv.ir/program/156700

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا