بوسنیمناسبتی

پیام تبریک رئیس جمهور و نخست وزیر کرواسی بمناسبت عید سعید فطر

به گزارش خبرگزاری صداوسیما از سارایوو زوران میلانویچ رئیس جمهوری کرواسی در پیامی به مناسبت عید سعید فطر، خطاب به مسلمانان جهان نوشت: «بعد از یک ماه دعا و روزه داری، برای شما لحظاتی خوش از همنشینی خانوادگی و مذهبی آرزو می کنم. امیدوارم این عید بزرگ مسلمانان، الهام بخش و موجب درک و احترام متقابل در جامعه ای شود که در آن زندگی می کنیم.»
آندره پلنکوویچ نخست وزیر کرواسی نیز به مناسبت تعطیلات عید سعید فطر، با صدور پیامی نوشت: «به نمایندگی از دولت و از صمیم قلبم برای شما عیدی شاد و مبارک آرزو می کنم. روابط خوب بین دولت و جامعه اسلامی کرواسی ریشه های تاریخی دارد. باید همچنان در درک متقابل، احترام و تحمل دینی به نفع میهن و جامعه مان زندگی کنیم.»
گردان یاندروکویچ رئیس مجلس کرواسی هم در پیام خود نوشت: «ماه رمضان یک ماه مقدس برای مسلمانان است که در آن شما ارزش های اسلام را در روزه گرفتن، امتناع، دعا، همبستگی و مراقبت از دیگران تقویت می کنید. متأسفانه، شما در ماه رمضان امسال این سعادت معنوی را به دلیل بیماری همه گیر کرونا در شرایط مختلف نسبت به گذشته تجربه کردید. من باور دارم که علی رغم عدم امکان نمازهای مشترک و اشتراک در افطار، توانسته اید به اندازه کافی قدرت معنوی، صبر، آرامش هماهنگی و شادی خود را افزایش دهید.»
وی افزوده است: «امیدوارم خداوند در عید سعید فطر برای همه عبادات به شما پاداش دهد و نعمت، آرامش، یکپارچگی خانوادگی و عشق را برای شما به ارمغان آورد.»
علاوه بر مقامات فوق کاردینال جوسیپ بوزانیچ اسقف اعظم کرواسی و میلان باندیچ شهردار زاگرب و شمار دیگری از مقامات و سفرا هم پیامهای تبریک خود را برای دکتر عزیز حسنویچ مفتی اعظم و رئیس مشیخت اسلامی به نمایندگی از جامعه مسلمانان ارسال کرده اند.
نماز عید سعید فطر امروز صبح در مراکز اسلامی زاگرب، ریه کا و سایر مساجد کرواسی با حفظ فاصله اجتماعی برگزار شد.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا