بوسنیمناسبتی

برگزاری نماز عید فطر در محل سفارت ایران در صربستان

صبح روز یکشنبه مورخ 4 خرداد 1399 با حضور جمعی از ایرانیان مقیم و دانشجویان ایرانی در صربستان و همچنین جمع همکاران نمایندگی کشورمان در بلگراد و خانواده های آنها نماز وحدت بخش عید سعید فطر در محل سفارت کشورمان در صربستان برگزار گردید.
دکتر سعید خلیلویچ ضمن اقامه نماز در ضمن خطبه های آن بر تزکیه نفس ناشی از یکماه بندگی خالصانه خالق یکتا تاکید نمودند و بر ضمن اشاره به برکات ماه رمضان به افزایش وحدت تمامی مسلمانان جهان در روز عید فطر اشاره داشتند.
رشید حسن پور سفیر کشورمان در بلگراد نیز پس از خطبه های نماز عید فطر ضمن تبریک این روز بزرگ به تمامی ایرانیان حاضر در صربستان و همچنین مسلمانان این کشور بر لزوم تداوم ارزش های درونی کسب شده پس از یکماه بندگی خداوند متعال اشاره داشتند. ایشان ضمن اشاره به اینکه عید فطر، عید پایان یافتن رمضان بلکه هنگامه رسیدن به پاداش برای روزه‌داران و صالحان می باشد، تاکید نمودند.
ایشان همچنین ابراز امیدواری نمودند که در این عید بزرگ، بایستی شاهد همبستگی و همدلی روزافزون مسلمانان و ریشه‌کن شدن کینه، نفاق و افراط گرائی، کوتاه شدن دست ستمگران و برقراری و استمرار صلح و ثبات در سراسر جهان باشیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا