انگلیس

شکایت ایرانیان از مدیران بانک مترو در انگلیس


ایرانیانی که حسابشان به دلایل ناشناخته در بانک مترو در انگلیس بسته شده است، از مقامات این بانک شکایت کرده اند.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از لندن، روزنامه گاردین نوشت 17 ایرانی در شکایتی از مقامات بانک مترو اعلام کرده اند حساب هایشان، بدون علت و پیش آگهی، به صورت غیر منصفانه بسته شده است و به همین، خسارتی معادل 1.5 میلیون پوند درخواست کرده اند.
به نوشته روزنامه گاردین، شاکیان از بانک مترو را ایرانیان ساکن انگلیس، شهروندادن دو ملیتی ایرانی- انگلیسی، صاحبان شماری از مشاغل، از جمله یک شرکت مهندسی و یک شرکت مشاوره تشکیل می دهند.
این روزنامه به نقل از مووسسه حقوقی رونالد فلچر بیکر (Ronald Fletcher Baker) نوشت موکلان ایرانی این موسسه، از ماه می تا سپتامبر سال 2019 میلادی، از دسترسی به حساب هایشان و برداشتن پول از حساب ها، در بانک مترو باز داشته شده اند.
شکایت ایرانیان از بانک مترو، در ماه ژوئیه پارسال دریافت و هفته گذشته، به دادگاه ارائه شد.
گاردین به نقل از رخساره وکیل، کارشناس بانک و تحریم در موسسه حقوقی رونالد فلچر بیکر نوشت موکلان ما معتقدند که به صورت غیر قانونی، از دسترسی به حساب هایشان در بانک مترو، منع شده اند.
وی گفت ایرانیان شاکی از بانک مترو در هیچ اقدام غیر قانونی دست نداشته اند و فعالیت هایشان کاملا قانونی بوده است. این وکیل حقوقی افزود موکلان ایرانی ما، در پی بسته شدن حساب هایشان در بانک مترو، زیان کرده اند و یکی از شرکت های ایرانیان در انگلیس، به علت ناتوانی در برداشت پولش، ناچار شده است شماری از کارمندانش را اخراج کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا