بوسنیمناسبتی

مراسم جشن میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) در بوسنی و هرزگوین

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ‎؛ همزمان با ایام میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) دخت گرامی پیامبر اسلام (ص) و بزرگداشت روز زن و مادر، مراسم جشنی با حضور بانوان ایرانی مقیم بوسنی هرزگوین در سارایوو برگزار شد.  حجت الاسلام عیدی موسس بنیاد ملاصدرا در سارایوو در ابتدای مراسم به توصیف ویژگی‌های حضرت زهرا (س) پرداخت و بخشی از جلوه‌های اسوه بودن آن حضرت در زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی را تشریح کرد. وی شخصیت حضرت زهرا (س) را بهترین الگو نه فقط برای بانوان بلکه برای همه بشریت دانست.
محمود حیدری سفیر ایران در بوسنی و هرزگوین نیز طی سخنانی ضمن تبریک این مناسبت، از نقش ارزشمند بانوان ایرانی مقیم در معرفی چهره شایسته از ایران به مردم بوسنی و هرزگوین قدردانی کرد و افزود: بدون تردید موفقیت فعالیت‌هایی که در راستای روابط دو کشور و معرفی تمدن و فرهنگ ایرانی صورت می‌پذیرد مرهون همراهی همسران اعضای سفارت و نهاد‌های ایرانی و دیگر بانوان ایرانی مقیم بوسنی هرزگوین است.
ایشان اضافه کرد: برگزاری برنامه‌های مختلف از جمله درخشش غرفه ایران در بازارچه خیریه دیپلماتیک نمونه‌ای از همدلی و همکاری بانوان ایرانی مقیم سارایوو است که شایسته تقدیر است.
در پایان مراسم، هدایایی ازسوی همسر سفیر کشورمان به خانم‌های حاضر در مراسم اهدا گردید.
علاوه بر همسران دیپلمات‌ها و کارکنان نهاد‌های ایرانی، جمعی از بانوان ایرانی مقیم بوسنی هرزگوین نیز در این برنامه حضور داشتند.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا