اروپابوسنیپزشکی

منطقه بالکان در حالت آماده باش برای مهار ویروس کرونا

منطقه بالکان در حالت آماده باش برای مهار ویروس کرونا
ویروس کرونا بخش‌هایی از منطقه بالکان را آلوده کرده و نگرانی‌های مردم از گسترش این ویروس به شدت افزایش یافته است.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از سارایوو و به نقل از رسانه‌های محلی، تأیید اولین مورد مبتلا به ویروس کرونا در کشور کرواسی موجب نگرانی‌هایی نیز در بوسنی و هرزگوین شده است تا جایی که شهروندان این کشور شدت ترس خود را در شبکه‌های اجتماعی و پیامکی منتشر کردند و توصیه‌هایی مبنی بر تهیه و تأمین مواد غذایی و آب برای ۱۰-۱۵ روز آینده و همچنین تهیه ماسک و ضد عفونی کننده به یکدیگر داشتند.
همچنین این موضوع موجب شد تا مردم در برخی از فروشگاه‌ها برای خرید مواد غذایی صف بکشند. تمام ماسک‌ها و ضد عفونی کننده‌ها در داروخانه‌ها به فروش رفته است.
شایان ذکر است در طول شیوع آنفولانزای فصلی، ۱۴ نفر در بوسنی و هرزگوین جان خود را از دست دادند.
سرویس مطبوعاتی فرودگاه سارایوو نیز امروز تأیید کرد یک تیم مخصوص در فرودگاه بین المللی سارایوو برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا مستقرشده است؛ و اطلاعات مسافران ورودی را پایش می‌کند.
کرواسی
نخستین مورد شهروند زاگربی که برای تماشای لیگ قهرمانان اروپا به میلان در ایتالیا سفر کرده بود در بازگشت به کرواسی به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان بستری گردید. پس از آن یک گروه از دانش آموزانی که به صورت دسته جمعی از ایتالیا برگشتند نیز در قرنطینه قرار گرفتند؛ و نخست وزیر کرواسی در نخستین تصمیم، تمام سفر‌های دانش آموزی به ایتالیا را ممنوع کرد.
امروز وزیر بهداشت کرواسی اعلام کرد: ۱۳۱ نفر مشکوک به ابتلای این ویروس هستند و تا به امروز فقط نتیجه آزمایش سه بیمار در کرواسی مثبت اعلام شده است. از مجموع سه مبتلا به این ویروس در کرواسی دو نفر از آن‌ها دوقلو هستند
مقدونیه شمالی
وزیر بهداشت مقدونیه شمالی امروز اعلام کرد اولین مورد مبتلا به ویروس کرونا یک خانم است که به تازگی از ایتالیا بازگشته است وی افزود این خانم اولین بیمار در مقدونیه شمالی است که نتیجه آزمایش ویروس کرونا او مثبت اعلام شده است. این زن با وسیله نقلیه عمومی ون از شمال مقدونیه از کشور ایتالیا وارد شده بود. تمام مسافران این ون تحت آزمایش قرار گرفته اند.
آلبانی
وزیر بهداشت و درمان آلبانی گفت: تاکنون هیچگونه مورد مثبتی از ویروس کرونا در آلبانی مشاهده نشده است؛ و فقط ۶ مورد مشکوک گزارش شده که هر ۶ مورد پس از تجزیه و تحلیل کرونای آن‌ها منفی بوده است.
همچنین پس از شکایت نخست وزیر آلبانی از فضای وحشت و رعب آور ایجاد شده در فضای مجازی در خصوص ویروس کرونا پلیس بلافاصله چندین نفر از کاربران درفیس بوک و واتس اپ را به اتهام گسترش ترس و وحشت عمومی دستگیر کرد. 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا