بوسنیفرهنگی

حضور فعال ايران در سي اُمين نمايشگاه کتاب سارايوو

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، غرفه هاي ايراني شرکت کننده در نمايشگاه بين المللي کتاب سارايوو با استقبال چشمگير بازديد کنندگان روبه‌رو شد.
علاقه مندان به تاريخ و ادب و فرهنگ ايران از اقوام مختلف ساکن در بوسني و هرزگوين در بازديد از غرفه هاي ايراني شرکت کننده در اين نمايشگاه با ظرفيت‌هاي فرهنگي و تاريخي ايران بيشتر آشنا شدند.
علاوه بر استقبال مردم و عموم بازديد کنندگان، شخصيت‌هاي فرهنگي، مذهبي و سياسي بوسني نيزاز غرفه هاي ايراني که به شکل زيبايي تزيين شده بود، بازديد کردند و مسوولان نهادهاي کشورمان هم از آن ها استقبال کردند و دقايقي درباره موضوع هاي مختلف گفتگو کردند.
«محمود حيدري» سفير کشورمان در بازديد از سي اُمين نمايشگاه بين المللي کتاب سارايوو از نزديک با ناشران ايراني و بوسنيايي حاضر در اين نمايشگاه ديدار و گفتگو کرد.
در اين ديدار «عامري» رايزن فرهنگي سفارت ايران در سارايوو با تشريح فعاليت هاي غرفه رايزني فرهنگي در اين نمايشگاه گفت: توزيع کتاب و جزوه هاي منتشر شده درباره معرفي شخصيت هاي فرهنگي ايران به همراه هنرمندي خطاط کشورمان استاد «ابراهيم حمزه» با استقبال مخاطبان بوسنيايي روبرو است.
سفير کشورمان همچنين در اين بازديد با حضور در غرفه بنياد ملاصدرا و موسسه علمي پژوهشي ابن سينا با گفتگو با مسئولان اين دو موسسه ، با آثار جديد تاليفي و ترجمه شده اين موسسات نيز از نزديک آشنا شد.
محمود حيدري با قدرداني از تلاش هاي رايزني فرهنگي، بنياد ملاصدرا و موسسه ابن سينا و حضور فعال آن ها در نمايشگاه بين المللي کتاب سارايوو گفت: ترجمه و ارائه آثار فاخر ايراني در نمايشگاه بين المللي کتاب سارايوو با توجه به تاريخچه درخشان ادبيات فارسي در حوزه فرهنگ و ادب و دانش جهان، موجب آشنايي بيشتر و عميق تر جوانان بوسنيايي و توسعه روابط فرهنگي مي شود.
سفير جمهوري اسلامي ايران در ادامه از سايرغرفه هاي نمايشگاه از جمله انتشارات کتاب خوب، انتشارات شاهين پاشيچ، نشر ميراث معنوي و انتشارات افق هاي باز بازديد و با مديران غرفه ها گفتگو کرد.
در سي اُمين نمايشگاه بين المللي کتاب سارايوو 160 ناشر از دوازده کشور از تاريخ 18 تا 23 آوريل در محل دائمي نمايشگاه هاي بين المللي بوسني و هرزگوين آخرين دستاوردهاي علمي، ادبي، فرهنگي، تاريخي و آموزشي خود را در معرض ديد علاقه مندان قرار مي دهند و رونمايي از آثار جديد نويسندگان خارجي و داخلي، اهداي جوايز به ناشران و نويسندگان برتر، برگزاري کنفرانس هاي تخصصي در خصوص ادبيات و فروش کتاب از جمله برنامه هاي در نظر گرفته شده براي سي اُمين نمايشگاه بين المللي کتاب سارايوو است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا