بالکانبوسنیسیاسی

حمایت عضو شورای ریاست جمهوری بوسنی و هرزگوین از تداوم برجام

باقر عزت بگوویچ در دیدار سفیر کشورمان در بوسنی گفت بوسنی هرزگوین همگام با دیگر کشورهای اروپایی از تداوم برجام حمایت می کند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از سارایوو، محمود حیدری سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین با باقر عزت بگوویچ عضو مسلمان شورای ریاست جمهوری این کشور دیدار و گفتگو کرد.
سفیر کشورمان در این دیدار با اشاره به مواضع و اقدامات دولت آمریکا در راستای نقض توافقنامه برجام و تضعیف این دستاورد مهم دیپلماسی معاصر گفت: جمهوری اسلامی همواره به تعهدات خود ذیل توافقنامه برجام پایبند بوده است و این امر مورد اذعان آژانس بین المللی انرژی اتمی به عنوان عالی‌ترین نهاد در این عرصه قرار گرفته است.
حیدری افزود: بدیهی است التزام ایران به برجام تا زمانی ادامه خواهد داشت که این قرارداد از سوی طرف‌های دیگر محترم شمرده شود و ایران بتواند از منافع مشروع و قانونی خویش در این معاهده بهره مند شود.

سفیر کشورمان در این دیدار اقدامات موثر جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم را تشریح کرد و افزود: اگر امروزه شاهد آن هستیم که گروه‌های تروریستی همچون داعش در منطقه خلیج فارس و خاورمیانه به شدت تضعیف شده اند این ثمره مقاومت ملت‌های منطقه و اقدامات مقتدارنه و موثر جمهوری اسلامی ایران است.
باقر عزت بگوویچ در این دیدار از پایبندی جمهوری اسلامی ایران به برجام و تلاش برای برقراری صلح و ثبات در منطقه قدردانی کرد و گفت: برجام یک توافقنامه بسیار مهم است که تحت نظارت مجامع بین المللی به تایید رسیده است و بوسنی هرزگوین نیز همگام با دیگر کشورهای اروپایی از تداوم برجام حمایت می‌کند.

وی اظهار امیدواری کرد تمام طرف ها به تعهدات خود در قبال برجام پایبند بمانند و این توافقنامه بین المللی به خوبی اجرا شود.
در این دیدار در خصوص مناسبات دوجانبه ایران و بوسنی هرزگوین و ضرورت تسهیل همکاری‌ها بخصوص در عرصه اقتصادی و ترغیب افزون‌تر بخش‌های خصوصی دو کشور گفتگو شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا