بوسنیفرهنگی

رونمایی از کتاب دیوان حافظ به زبان بوسنیایی

مراسم معرفی کتاب دیوان حافظ به زبان بوسنیایی در شهر برچکوی بوسنی و هرزگووین برگزار شد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از سارایوو ؛ مراسم معرفی کتاب دیوان حافظ به زبان بوسنیایی در شهر برچکوی بوسنی و هرزگووین برگزار شد.
جامعه فرهنگی بوشنیاک ها پرپورود برچکو با همکاری مرکز مطالعات ایرانشناسی موسسه علمی پژوهشی ابن سینا در سارایوو برنامه ای را در محل ساختمان “اصلاحیت” برچکو به مناسبت ماه کتاب و معرفی کتاب دیوان حافظ به زبان بوسنیایی برگزار کرد.
در این برنامه که با حضور بیش از 150 نفر از شهروندان علاقه مند به شعر و ادب فارسی برگزار شد، آقای نرمین هوجیچ از طرف موسسه ابن سینا و مرکز مطالعات ایرانشناسی گفت: “یکی از افتخارات موسسه ابن سینا در حوزه انتشار کتاب، ترجمه دیوان حافظ به زبان بوسنیایی است. ترجمه ای که توسط مرحوم استاد دکتر “بشیر جاکا” در دهه های گذشته انجام شده بود و بعدها به اهتمام دکتر “نامیر کاراهالیلوویچ” ویراستاری محتوایی شد و توسط سه نفر از شاعران و مترجمان بوسنیایی خانم “آمینا شیلیاک” آقایان معمر کودریچ و آسمیر کویوویچ تبدیل به شعر گردید. این کتاب در سال 2009 به چاپ رسید.”
همچنین دکتر “الویر موسیچ” به شرح و تفسیر غزلی از دیوان حافظ پرداخت و در ضمن توضیحات کلی در خصوص جایگاه و اهمیت شعر حافظ در فرهنگ ایرانی و تاثیرات آن بر فرهنگ جهانی به طور کلی بیان داشت.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا