بالکانسیاسی

رئیس جمهوی کوزوو بر ضرورت توافق میان کوزوو و صربستان تاکید کرد.

رئیس جمهوری کوزوو امروز پنجشنبه دردیدار با «الکساندر ووچیچ» همتای صرب خود، گفت: دو کشور نیاز به یک توافق جدید و نهایی دارند که بر اساس آن روابط دو طرفه را تنظیم خواهند کرد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از سارایوو و به نقل از رسانه های بالکان؛ رئیس جمهور کوزوو ، توافق میان کشورش و صربستان را نشانگر صلح و ثبات در بالکان غربی دانست.
رئیس جمهوری کوزوو امروز پنجشنبه پس از جلسه در بروکسل ، دردیدار با «الکساندر ووچیچ» همتای صرب خود، گفت: دو کشور نیاز به یک توافق جدید و نهایی دارند که بر اساس آن روابط دو طرفه را تنظیم خواهند کرد.
وی افزود: گفتگو، درک متقابل و مصالحه، راه پیش رو برای هر دو کشور است و من امیدوارم که ما برای توافق نهایی اقدام عملی داشته باشیم.
رئیس جمهور کوزوو تاکید کرد: ما به عنوان دو کشور مستقل به ارتباط نیاز داریم ، از این رو دستیابی به توافق برای توقف مشکلات بین کوزوو و صربستان ضروری است.
وی با تاکید بر رفع مشکلات میان کوزوو و صربستان گفت: کوزوو یک کشور مستقل است که 114 کشور آن را به رسمیت شناخته شده اند و توافق میان دو کشور، توافقنامه مربوط به صلح و ثبات در بالکان غربی را نشان می دهد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا