بالکانبوسنیسیاسی

ضروت گسترش روابط اقتصادی بین تهران و سارایوو

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر ضروت گسترش روابط اقتصادی بین تهران و بوسنی گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره از تمامیت ارضی و وفاق درونی این کشور حمایت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از خانه ملت، دکترعلی لاریجانی  امروز  با صفت سافتیچ نایب رئیس مجلس اقوام بوسنی دیدار و گفت وگو کرد.
وی در این دیدار با اشاره به جایگاه و اهمیت کشور بوسنی ادامه داد: ایران هیچ محدودیتی برای گسترش همکاری‌ها با کشور بوسنی نداشته و فضا برای تقویت روابط و تعاملات در تمام شئونات فراهم است.
لاریجانی با اشاره به ظرفیت‌های اقتصادی دو کشور  تصریح کرد: قطعا توسعه روابط اقتصادی و تجاری باید در دستور کار دو کشور قرار گیرد.

در ادامه این دیدار صفت سافتیچ نایب رئیس مجلس اقوام بوسنی گفت: جمهوری اسلامی یکی از معدود کشورهایی است که مردم بوسنی در آن احساس راحتی و برادری می‌کنند.

وی بر لزوم گسترش روابط دوجانبه  تأکید کرد و افزود: حضور گسترده مقامات کشورهای خارجی در مراسم تحلیف ریاست جمهوری، نشان‌دهنده جایگاه والای ایران و نگرش جامعه بین‌المللی به جمهوری اسلامی است.
سافتیچ افزود: ایران در یک منطقه ملتهب و پرتنش واقع شده اما توانسته نقش چشمگیر و تأثیرگذار خود را در منطقه ایفا کند.
نایب رئیس مجلس اقوام بوسنی با تقدیر و تشکر از حمایت جمهوری اسلامی از مردم بوسنی در دوران بحران این کشور تصریح کرد: مردم بوسنی هیچگاه کمک ها و حمایت‌های جمهوری اسلامی از این کشور را فراموش نمی‌کنند.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا