بالکانبوسنیفرهنگی

کسب جایزه بین المللی توسط گروه تئاتر آینا تبریز

گروه تئاتر آینا از تبریز موفق به کسب جایزه بهترین نمایش فستیوال بین المللی کستنبورگ بانیالوکای بوسنی و هرزگوین شد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از سارایوو، نمایش «روبینسون و کروزو» کاری از گروه نمایش آینا به کارگردانی «علیرضا کوشک جلالی» به عنوان کار منتخب تماشاگران و نیز در بخش موضوع و پیام به عنوان بهترین نمایش فستیوال بین المللی «کستنبورگ» در کشور «بوسنی هرزگوین» انتخاب شد و جوایز این بخش را دریافت کرد. این نمایش با پیام صلح دوستی به جهان توسط هیئت داوران شایسته دریافت لوح زرین شناخته شد.
اعضای گروه تئاتر آینا که موفق به کسب جایزه بهترین نمایش فستیوال بین المللی کستنبورگ بانیالوکا شدند، با محمود حیدری سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین دیدار و گفتگو کردند.
حیدری در این دیدار ضمن تبریک به اعضای گروه آینه به علت اجرای موفق و کسب لوح زرین فستیوال گفت: محتوا و پیام این نمایش ارزشمند، ترویج صلح و دوستی بود، از این رو هنرمندان عزیز کشورمان، سفیران صلح جمهوری اسلامی نام گرفتند. جمهوری اسلامی در این منطقه مانند تمام نقاط جهان همواره مروج صلح بوده است و فرهنگ صلح و دوستی و زندگی مسالمت آمیز را به خصوص در کشوری مثل بوسنی و هرزگوین که اقوام مختلف در آن زندگی می کنند، ترویج داده است.
وی در ادامه افزود: شاید موثرترین عامل برای ترویج فرهنگ صلح، دوستی، مدارا و شکیبایی استفاده از هنر باشد. زبان هنر، زبان مشترک میان انسان هاست که تئاتر نمونه ای از آن هست.
علیرضا فتوحی سرپرست گروه آینا هم که به عنوان بازیگر نیز در اجرای این گروه حضور داشت ضمن تشکر و قدردانی از حمایت های سفارت جمهوری اسلامی ایران و رایزنی فرهنگی در سارایوو گفت: در جشنواره کستنبورگ یا همان فستیوال تئاتر بین المللی بانیالوکا موفق شدیم جایزه نمایش منتخب از دید مخاطبان و همین طور جایزه پیام صلح و دوستی جشنواره را دریافت کنیم.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا