بالکانبوسنی

مراسم ارتحال امام خمینی (ره) در بوسنی و هرزگوین

سمینار “نقش و مسئولیت رهبران دینی و اجتماعی در هدایت جامعه” به مناسبت بیست و هشتمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در شهر سارایوو برگزار گردید.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما؛ مراسم بیست و هشتمین سالروز ارتحال حضرت امام خمینی رحمت الله علیه ، بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران در بسیاری از کشورهای جهان هر چه با عظمت تر از سالهای قبل و با استقبال بی نظیر دوستداران نهضت اسلامی به رهبری معمار کبیر انقلاب برگزار شد.

سمینار “نقش و مسئولیت رهبران دینی و اجتماعی در هدایت جامعه” به مناسبت بیست و هشتمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) شامگاه شنبه (3 می) سیزدهم خرداد با حضور چهره های فرهنگی و سیاسی بوسنیایی و علاقه مندان به انقلاب اسلامی و شخصیت امام خمینی در محل سالن یونیتیک شهر سارایوو برگزار گردید.به گزارش  خبرگزاری صداوسیما از سارایوو،  صاحبنظران بوسنیایی و ایرانی به بیان نظرات خود در خصوص موضوع سمینار و همچنین شخصیت و ویژگی های فردی و اجتماعی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران پرداختند. دکتر “ادین کوکاویتسا” نویسنده و رئیس بنیاد کتاب وزارت فرهنگ فدراسیون بوسنی و هرزگوین به معرفی هر چه بیشتر سیره امام خمینی (ره) به عنوان برترین بیدارگر و مصلح معاصر پرداخت. وی همچنین یکپارچه شدن جهان اسلام و همکاری میان کشورهای اسلامی را یکی از مواردی دانست که امام خمینی همواره به آن اشاره داشته است.
حجة الاسلام و المسلمین محمود رضا جمشیدی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در سخنان خود ضمن تشریح ویژگی های شخصیت امام خمینی، به ساده زیستی ایشان در طول مدت عمرشان اشاره کرد و گفت: “بسیاری از رهبران و شخصیت های جهانی وقتی به دیدار امام خمینی در آن اتاق کوچک و ساده می آمدند باور نمی کردند که رهبر یک انقلاب بزرگ به این سادگی و در این سطح زندگی کند.” در ادامه، گروه تواشیح و همخوانی نور که جهت اجرای برنامه در ماه مبارک رمضان از کشورمان به بوسنی و هرزگوین سفر کرده است به اجرای چندین قطعه تواشیح به زبان فارسی و بوسنیایی پرداخت که با استقبال فراوان حضار رو به رو شد.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا