بالکانبوسنیسیاسی

آمادگی سفارتخانه‌های ایران برای برگزاری انتخابات

نمایندگی های دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور از هموطنان ایرانی مقیم این کشورها دعوت کردند، سهم خود را در اعتلاء و پیشرفت کشورمان ایفا کنند.

به گزارش خبرنگاران سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما سفارتخانه های  جمهوری اسلامی ایران در سوریه، انگلیس، برزیل، ترکیه، لهستان، منطقه بالکان، قزاقستان، هند، ترکمنستان، قرقیزستان و ازبکستان برای اخذ آرای اتباع ایرانی مقیم این کشورها، اعلام آمادگی کردند.

ایرانیان مقیم منطقه بالکان در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران شرکت می کنند.
ایرانیان مقیم بوسنی و هرزگوین و صربستان و بلغارستان روز جمعه 29 اردیبهشت ماه همزمان با هموطنان خود در داخل کشور و دیگر نقاط جهان به پای صندوق رای در سفارت جمهوری اسلامی ایران در سارایوو – بلگراد و صوفیه می روند.
سفارت خانه های جمهوری اسلامی ایران در سارایوو و بلگراد و صوفیه با انتشار اطلاعیه ای در پایگاه اینترنتی خود از تمامی اتباع ایرانی مقیم بوسنی و هرزگوین و صربستان و بلغارستان دعوت بعمل آوردند تا برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری به شعبه اخذ رای واقع در سفارت کشورمان در شهرهای سارایوو – بلگراد و صوفیه بلگراد مراجعه کنند.
بر اساس این بیانیه، ایرانیان واجد شرایط در کشور های فوق الذکر نیز مانند دیگر هموطنان خود در ایران و دیگر کشورهای خارجی می توانند با در دست داشتن شناسنامه، کارت ملی و یا گذرنامه به منظور استفاده از حق شهروندی خود در روز جمعه 29 اردیبهشت ماه به شعبه اخذ رای واقع در سفارت جمهوری اسلامی ایران در سارایوو – بلگراد و صوفیه مراجعه کنند.
اخذ رای از ایرانیان مقیم این کشورها در سفارت کشورمان در کلان شهرهای سارایوو – بلگراد و صوفیه از ساعت 8 تا 18 روز جمعه انجام می شود.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران روز جمعه 29 اردیبهشت 1396 برگزار خواهد شد.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا