بالکانبوسنیفرهنگی

مراسم انتخاب مقالات برتر “ایران را بشناسیم” در سارایوو

مراسم انتخاب مقالات برتر فراخوان علمی «ایران را بشناسیم» در محل سالن موسسه ابن سینا شهر سارایوو برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از سارایوو ؛ مراسم انتخاب مقالات برتر فراخوان علمی «ایران را بشناسیم» در محل سالن موسسه ی ابن سینا شهر سارایوو برگزار شد.
بیست و سه مقاله با موضوعات ایران شناسی، تاریخ و تمدن ایران، فرهنگ، هنر و سینمای معاصر ایران، زبان و ادبیات فارسی و موضوعات دیگر برای این فراخوان ارسال شده بود که به انتخاب هیات داوران به «وِدرانا اوبوچِنی» از کشور کرواسی، «فاطیما کمالی» از ایلیاش و «مایدا چِهاییچ» از سارایوو جوایزی تعلق گرفت.
این مراسم که یکی از آیتم های تولیدی برنامه روتین کانال بوسنیایی شبکه جهانی سحر است توسط سایت دیالوگین و با همکاری شبکه ی جهانی سحر و موسسه ابن سینا برگزار و با استقبال پرشور جوانان بوسنیایی و علاقه مندان به فرهنگ و زبان ایران رو برو شد. دیالوگین یک برنامه تلویزیونی مبتنی بر وب است، این برنامه روزهای شنبه و یکشنبه و سه شنبه از کانال بوسنیایی شبکه سحر روی آنتن می رود .
دراین مراسم همچنین «دیزدارویچ »، سفیر سابق بوسنی و هرزگوین در کشورهای کرواسی و اردن و روزنامه نگار فعال و گزارشگر روزنامه ی اسلوبوجنیه به بیان خاطرات خودازسفر به ایران پرداخت.
اجرای اشعار مولانا همراه با نواختن نی و دف شور و حال خاصی را به این مراسم بخشیده بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا