بوسنی

دیدار شهردار سارایوو با مهدی چمران

شهردار سارایوو در دیدار با رئیس شورای اسلامی شهر تهران ابراز امیدواری کرد تا با استفاده از تجربیات مدیریت شهری تهران بتواند رصدخانه‌ای در شهر سارایوو ایجاد کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر تهران ، مهدی چمران در این دیدار پس از تشریح قالب شوراها در کشور، گفت: از زمانی که شورای شهر تهران فعالیت خود را آغاز کرده است شهر شاهد تغییرات چشمگیر بوده است به گونه ای که این تغییرات به چشم افرادی که مدتها تهران را ندیده‌اند قابل لمس است.
رئیس شورای شهر تهران در ادامه به قدمت شهر اشاره کرد و اظهار داشت: این قدمت علاوه بر مزایا برای شهر تهران سختی هایی را نیز به همراه داشته که مدیریت شهری به دنبال حل آن مشکلات است.
وی تصریح کرد: شهر تهران شهری چند وجهی است که هم آثار تاریخی را در خود جای داده است و با امکانات تازه تاسیس ،شهری مدرن را برای بینندگان پدیدار می‌کند.
چمران با ابراز امیدواری بر اینکه شهرهای تهران و سارایوو بتوانند ارتباطات خوبی را با یکدیگر برقرار کنند اظهار داشت: یکی از آرزوهای قلبی من این است که در منطقه بوسنی و هرزگوین که حوادث ناخوشایندی رخ داده است روابط دوستانه وجود داشته باشد.
وی تاکید کرد: چرا که در هرکجا که جنگ و خونریزی باشد ملت‌ها از پیشرفت باز می‌مانند و آرزوی قلبی ما این است که در این نقطه از جهان صلحی پایدار برقرار باشد و مردم بتوانند زندگی طبیعی خود را داشته باشند. شهردار سارایوو نیز در این دیدار با بیان اینکه نظام مدیریت شهری در سارایوو شبیه به تهران است و شهردار توسط شورای شهر انتخاب می شود به بازدید خود از تهران اشاره کرد و گفت: رصدخانه تهران اطلاعات خوبی را برای بازدیدکنندگان در بر داشت.
ایوو کومشیچ تصریح کرد : این اطلاعات نشان می‌دهد که شهر تهران در طول 120 سال، وسعت بسیاری پیدا کرده و این توسعه در حالی در مدتی کوتاه رخ داده است که این شهر، امروز دارای زیرساخت‌های قوی است.
وی ابراز امیدواری کرد تا با استفاده از تجربیات تهران بتوان چنین رصدخانه‌ای در شهر سارایوو ایجاد کرد.
رئیس شورای شهر تهران در تشریح اقدامات انجام شده در شهر تهران گفت: برنامه ایجاد رصدخانه و طرح جامع شهر تهران از بدو ورود به شورا در دوره دوم و در حدود 13 سال پیش آغاز شده است .
چمران ادامه داد: مدت‌ها از زمان 20 ساله طرح جامع شهر تهران گذشته بود و طرحی جدید تهیه نشده بود و با توجه به اینکه تخصص من در حوزه معماری و شهرسازی است بلافاصله پس از ورود به شورا تهیه طرح جامع شهر را در دستور کار قرار دادیم و خوشبختانه شورا توانست ظرف مدت 4 سال طرح جامع را تهیه کند.
وی افزود: ایجاد طرح تفصیل کار طرح جامع را تکمیل کرد به گونه‌ای که امروز تکلیف هر پارسل در تهران مشخص است و این اطلاعات در سایت شهرداری و شورا قرار داده شده است و تمام شهروندان می توانند به آن دسترسی داشته باشند.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: به این ترتیب کاری ارزشمند در تهران رخ داده و سبب شده است تا ریل گذاری در مسیر توسعه صحیح شهر انجام شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا