بالکانبوسنی

بوسنی هفت عضو داعش را به حبس محکوم کرد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما دادگاهی در سارایوو روز دوشنبه هفت تندرو بوسنیایی را که به علت پیوستن به گروه تکفیری صهیونیستی داعش در سوریه به تروریسم متهم شده بودند به حبس محکوم کرد.
خبرگزاری فرانسه از سارایوو گزارش داد: در متن حکم قاضی مرصاد استریکا آمده است: «گناهکار بودن این افراد که در سال های 2013 و 2014 بوسنی را ترک کردند و به گروه داعش پیوستند، ثابت شده است».
در این حکم آمده است: «آنها در فعالیت های تروریستی مشارکت و به حضور یافتن در سوریه و این که هدف آنها مبارزه با نظام (رئیس جمهور سوریه) بشار اسد بوده است اذعان کردند».
متهم اول انیس میشیک به سه سال حبس محکوم شد. وی به عنوان یک تندرو اسلام گرا و یکی از پیروان مذهب وهابی شناخته می شود که در روستای دوبنیچا در شمال شرق بوسنی زندگی می کنند.
در جلسه قرائت حکم فقط آبرو دلیچ حضور داشت که به 23 ماه حبس محکوم شد. دیگر محکومان در بازداشت خانگی به سر می برند و وکلای آنها در جلسه دادگاه حضور یافتند.
دو نفر از متهمان به علت در اختیار داشتن سلاح بدون مجوز از جمله تفنگ کلاشنیکف و بیش از ده نارنجک به 22 ماه حبس محکوم شدند.
سفر شهروندان بوسنیایی به سوریه و عراق به طور تقریبا کامل متوقف شده است هرچند تا اواسط سال 2016 حدود 200 بوسنیایی همچنان در سوریه حضور داشتند. بر اساس آمار مقامات رسمی، تعدادی زن و کودک نیز جزء این افراد هستند.
حدود 40 تندرو بوسنیایی در سوریه کشته شدند و 50 نفر نیز به کشورشان بازگشتند. برخی از این افراد با توافق با دادستان به اتهامات علیه خود اذعان کردند و به طور نمادین به یک سال حبس محکوم شدند.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا